Puchar Świata w biegach narciarskich. Simen Hegstad Krueger wygrał bieg na 10 km. Dominik Bury zajął 11. miejsce

Łukasz Konstanty
Dominik Bury zajął 11. miejsce w biegu na 10 km podczas zawodów rozgrywanych w Val di Fiemme. Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Dominik Bury zajął w Val di Fiemme 11. miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną. Ostatni etap narciarskiego cyklu Tour de Ski wygrał Norweg Simen Hegstad Krueger, a w całej imprezie ponownie triumfował jego rodak Johannes Hoesflot Klaebo.

Krueger uzyskał czas 31.20,4 i miał 4,8 s przewagi nad swoim rodakiem Hansem Christerem Holundem oraz 25 sekund nad trzecim Francuzem Julesem Lapierrem.

Dominik Bury na jedenastej pozycji w Val di Fiemme

Dominik Bury czasem 32.32,1 został sklasyfikowany na 11. pozycji. Jego brat Kamil był 46. Podbieg na Alpe Cermis ukończyło 53 zawodników.

W niedzielę Klaebo stracił 45,5 s do Kruegera i zajął szóste miejsce. Mimo to utrzymał prowadzenie i triumfował w łącznej klasyfikacji Tour de Ski o blisko minutę wyprzedzając Kruegera. 26-letni Norweg trzeci raz w karierze wygrał ten narciarski cykl. Wcześniej dokonał tego w 2019 i 2022 roku.

Klaebo sięgnął po 300 pkt premii i został nowym liderem Pucharu Świata. Obecnie ma 1282 pkt. Drugi jest jego rodak Paal Golberg - 1228, a trzeci Włoch Federico Pellegrino - 982. Najlepszy z Polaków Dominik Bury ma 216 pkt i awansował na 41. lokatę. Maciej Staręga ma 132 pkt i jest sklasyfikowany na 65. pozycji. Kamil Bury zdobył 49 pkt i zajmuje 105. miejsce. (PAP)