Puchar Świata w kajakarstwie górskim: brązowy medal krakowskiego duetu

Jerzy Filipiuk
Aleksandra Stach
Aleksandra Stach Anna Kaczmarz
Kajakarstwo górskie. Trzy finałowe lokaty, w tym trzecia krakowian – to plon najlepszych, sobotnich występów polskich reprezentantów w Pucharze Świata, który od czwartku odbywa się na torze przy ul. Kolna w Krakowie.

Najlepiej z Polaków spisali się Aleksandra Stach i Marcin Pochwała (oboje Krakowski Klub Kajakowy), którzy zdobyli brązowy medal w dwójkach kanadyjkach C-2. Ustąpili oni jedynie duetom z Czech i Słowacji.

Natalia Pacierpnik z Drzewicy (Krakowski Klub Kajakowy) zajęła ósme miejsce w konkurencji kajakarek K-1, a Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) uplasował się na dziesiątej pozycji w konkurencji kanadyjkarzy C-1.

Pacierpnik po eliminacjach była jedenasta, a w półfinale szósta. W decydującej rozgrywce bardzo dobrze popłynęła na górnym odcinku trasy, gdzie znajdowały się trzy trudne bramki: szósta, siódma i ósma. Sporo czasu straciła natomiast na dziesiątej i zaliczyła pomyłkę na przedostatniej. W efekcie zajęła ósmą lokatę. Po dwóch startach w PŚ w klasyfikacji generalnej jest czternasta.

Hedwig po kwalifikacjach był osiemnasty i awansował do półfinału, a potem - po raz drugi z rzędu, co wcześniej w rywalizacji w PŚ nigdy mu się nie udało - do finału. W nim zajął dziesiątą pozycję. Po dwóch występach w PŚ w „generalce” tych zawodów jest ósmy.

W niedzielę dalszy ciąg pucharowych zawodów, podczas których odbędą się półfinały i finały w jedynkach kanadyjkach kobiet i kajakach mężczyzn i (te ostatnie o godz. 12.03 i 12.40). Na niedzielę zaplanowano także finały w sprintach kobiet (godz. 15.59) i mężczyzn (godz. 16.05).

Wyniki Pucharu Świata w Krakowie:

K-1 kobiet: 1. Jessica Fox (Australia) 91,51, 2. Lucie Baudu (Francja) 92,40, 3. Stefanie Horn (Włochy) 92,43... 8. Natalia Pacierpnik 97,17.

C-1 mężczyzn: 1. David Florence (Wielka Brytania) 83,86, 2. Alexander Slafkovsky (Słowacja) 84,13, 3. Michal Jane (Czechy) 84,42... 10. Grzegorz Hedwig 92,02.

MC-2: 1. Tereza Fiserova i Jakub Jane (Czechy) 105,92, 2. Sona Stanovska i Jan Batik (Słowacja) 111,92, 3. Aleksandra Stach i Marcin Pochwała 114,59.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Puchar Świata w kajakarstwie górskim: brązowy medal krakowskiego duetu - Dziennik Polski