Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim - Polacy bez sukcesów w piątek w Heerenveen

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Andrzej Banas / Polska Press
Polscy łyżwiarze szybcy pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen nie zdobyli żadnego medalu. Najwyższą pozycję (12 miejsce) zajął Damian Żurek w biegu na 1000 metrów.

Żurek osiągnął wynik 1.08,73. Zwycięzcą został Chińczyk Zhongyan Ning - 1.07,86. Piotr Michalski zajął trzecie miejsce (1.09,26) w grupie B, Marek Kania był 22. (1.10,92), a Szymon Wojtakowski notując 25 pozycję zanotował swój rekord życiowy - 1.11,66.

Podczas rywalizacji pań Andżelika Wójcik zajęła 13. miejsce uzyskując czas 1.16,11. 17, natomiast Karolina Bosiek z czasem 1.16,88 zajęła 17. pozycję. Zwyciężyła Holenderka Jutta Leerdam (1.13,77). W grupie B Natalia Jabrzyk była 13. (1.18,74), a Iga Wojtasik 18. (1.20,35).

Biało-Czerwonym nie poszło w biegach drużynowych. Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Szymon Palka i Artur Janicki odpadli w półfinałach. Wygrali reprezentanci Holandii Irene Schouten i Bart Hoolwerf.

Zawody w Heerenveen potrwają do niedzieli. Kolejne odbędą się w dniach 9-11 grudnia w Calgary (PAP)