Puchar Świata w ski crossie. Wielki pech Karoliny Riemen-Żerebeckiej

Artur Bogacki
Karolina Riemen-Żerebecka po sobotnim starcie miała prawo być smutna
Karolina Riemen-Żerebecka po sobotnim starcie miała prawo być smutna Facebook/Karolina Riemen-Żerebecka
Występu w Pucharze Świata w ski crossie w Rosji Karolina Riemen-Żerebecka nie będzie miło wspominać. Upadła na trasie i ostatecznie zajęła 14. miejsce.

Sobota w ośrodku Sunny Valley (Solnecznaja Dolina) dla pochodzącej z Zakopanego narciarki, jedynej Polki startującej w PŚ w tej konkurencji, była pechowa. Przed startem zawodniczka miała problem z bolącym kolanem i jej występ stanął pod znakiem zapytania. Później ostatecznie udało się przystąpić do rywalizacji, ale upadek w biegu ćwierćfinałowym pozbawił szans na dobry wynik. Na szczęście, jak poinformowała zawodniczka, poważniejszych konsekwencji zdrowotnych po pechowym zdarzeniu na trasie nie było.

Riemen-Żerebecka sklasyfikowana została na 14. miejscu. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson, a podium uzupełniły Sandra Naeslund (Szwecja) i Ophelie David (Francja). W klasyfikacji PŚ Polka jest 8. (372 pkt), prowadzi Thompson (865) przed Naeslund (710) i Niemką Heidi Zacher (624).

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Francuz Arnaud Bovolentaz przed dwoma Niemcami: Timem Hronkiem i Danielem Bohnackerem. Liderem PŚ jest Francuz Jean Frederic Chapuis, który w Rosji był dopiero 27.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Puchar Świata w ski crossie. Wielki pech Karoliny Riemen-Żerebeckiej - Gazeta Krakowska