Krzysztof Kowalski
Bartosz Bereszyński doczekał się debiutu w barwach SSC Napoli. W 1/8 finału Pucharu Włoch ekipa spod Wezuwiusza mierzyła się z najsłabszym zespołem Serie A. Sensacyjny awans wywalczyła drużyna Cremonese, która wygrała po rzutach karnych (2:2, 2:2 pd, 5:4 k.).

Bereszyński z debiutem w nowych barwach. Napoli odpadło z Pucharu Włoch!

Do drużyny z Neapolu Bereszyński dołączył 7 stycznia na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii. Umowa między stronami zawiera opcję wykupu za 1,8 mln euro. Polski obrońca w nowej ekipie zadebiutował po dziesięciu dniach od transferu. Luciano Spalletti wystawił go na prawej stronie bloku defensywnego w meczu, którego stawką był ćwierćfinał Pucharu Włoch.

Niespodziewanie to beniaminek Serie A objął prowadzenie. Golkipera Napoli po kontrataku zaskoczył Charles Pickel. Stracona bramka podziałała mobilizująco na gospodarzy. Najpierw wyrównał Juan Jesus, który wykorzystał potworne zamieszanie w polu karnym Cremonese. Potem, precyzyjną główką poprawił Giovanni Simeone.

W końcówce drugiej połowy Napoli przysnęło, co wykorzystał Felix Afena-Gyan. Niezbędna była zatem dogrywka. W 100. minucie z boiska wyleciał obrońca gości Leonardo Sernicola. Bereś mógł mieć dwie asysty, ale po jego zagraniach pudlowali Zambo Anguissa i Victor Osimhen. W konkursie jedenastek nie pomylił się Piotr Zieliński. Swoją próbę zepsuł za to Stanislav Lobotka, a Cremonese było bezbłędne.

Bereszyński biegał po boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Z kolei Zieliński wszedł w 85. minucie. Zawody prowadziła sędzia Maria Sole Ferrieri Caputi. 31-letnia Włoszka we wrześniu jako pierwsza kobieta gwizdała w meczu Serie A.

Rywalem Cremonese w 1/4 finału Pucharu Włoch będzie AS Roma. Zaś prowadzący w Serie A zespół spod Wezuwiusza najbliższy ligowy mecz rozegra w sobotę na wyjeździe przeciwko Salernitanie.

1/8 finału Pucharu Włoch: Napoli - Cremonese 2:2, k. 4:5

Bramki: Juan Jesus 33, Giovanni Simeone 36 - Charles Pickel 18, Felix Afena-Gyan 87
Czerwona kartka: Leonardo Sernicola 100 (Cremonese)