Piotr Rzepecki
Puchar Włoch. Inter Mediolan wygrał krajowy puchar. W finale pokonał Fiorentinę 2:1. Podopieczni Simone Inzaghiego 10 czerwca będzie mógł cieszyć się z podwójnej korony - w Stambule podejmie Manchester City w finale Ligi Mistrzów.

Puchar Włoch. Inter górą, za kilka tygodni zagra w finale Ligi Mistrzów

Od początku mecz nie układał się po myśli piłkarzy z Mediolanu. Wynik otworzyła Fiorentina. Gola na 1:0 strzelił Argentyńczyk Nicolas Gonzalez, jednak z czasem tempo gry formalnych gospodarzy spadało.

Do głosu zaczął dochodzić Inter. Dwie bramki trafił Lautaro Martinez. Najpierw strzelił w 29. minucie obsłużony przez Marcelo Brozovica, a w 37. minucie wykorzystał podanie Nicolo Barelli kapitalnie strzelając wolejem.

Przez większość czasu drugiej połowy Inter dominował. Pod koniec jednak to Fiorentina miała kilka niezłych sytuacji - świetną okazję miał Luka Jović, który mecz rozpoczął na ławce. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry zakotłowało się pod bramką Interu i gdyby nie przytomność bramkarza Samira Handanovica, to mogłoby być niebezpiecznie.

Ostatecznie Fiorentina nie znalazła sposobu na pokonanie Słoweńca i wynik się nie zmienił.

Może to być magiczna końcówka sezonu dla Interu. Klub z Mediolanu po sięgnięciu po Puchar Włoch będzie ostrzył sobie zęby na najbardziej prestiżowe trofeum w klubowej piłce. 10 czerwca zagra bowiem w Stambule z Manchesterem City w finale Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, przed Fiorentiną również finał europejskiego pucharu. 7 czerwca "Violi" zagra z West Hamem United Łukasza Fabiańskiego w finale Ligi Konferencji Europy. Klub z Włoch na etapie 1/4 finału odprawił z kwitkiem Lecha Poznań pokonując "Kolejorza" w dwumeczu 6:4.

Fiorentina - Inter Mediolan 1:2 (1:2)
Bramki: 3' Gonzalez - 29', 37' Martinez.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0