PI
Juventus Turyn - Napoli 3:1
Juventus Turyn - Napoli 3:1 Gribaudi/ImagePhoto/EAST NEWS
Puchar Włoch. Juventus Turyn bliżej finału krajowych rozgrywek. W pierwszym meczu półfinałowym wygrał z Napoli 3:1, choć do 47 minuty przegrywał. Godzinę zagrał Arkadiusz Milik, który miał swój udział przy jedynym trafieniu. Po przerwie na boisku pojawił się też Piotr Zieliński.

Po kontuzji Milik zaliczył najpierw 10 minut z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, potem 20 z Chievo Werona i 30 z Atalantą w Serie A. Dopiero dziś – akurat w 23. urodziny – trener Maurizio Sarri zdecydował się posłać go do boju od pierwszego gwizdka.

Milik starał się być aktywny. Walczył o każdą piłkę, czasami przekraczając zresztą przepisy (dostał kartkę). W 36 minucie pomógł drużyniu w zdobyciu bramki. Zaliczył bowiem asystę drugiego stopnia. Jego podanie napędziło akcję, którą wykończył z paru metrów Jose Callejon.

Juventus przed przerwą miał swoje sytuacje (Mario Mandżukić, Paulo Dybala), ale za każdym razem na linii strzału wyrastały ręce lub nogi Pepe Reiny. Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy Hiszpan w końcu jednak skapitulował. Z rzutu karnego pokonał go Dybala, który wybrał prawy róg.

Po godzinie gry Milik opuścił murawę. Pojawił się na niej za to drugi Polak – Piotr Zieliński (zmienił Marka Hamsika), lecz nie wpłynął na wynik. Juventus w pełni przejął bowiem kontrolę nad meczem. W 64 minucie dopiął swego. Po rzucie rożnym na 2:1 trafił były snajper Napoli, Gonzalo Higuain. Błąd w tej akcji popełnił Reina, który wybiegł za daleko i nie złapał piłki.

Reina nie popisał się też cztery minuty później. Wprawdzie zareagował na podanie do osamotnionego Cuadrado, ale oprócz strącenia futbolówki strącił też na ziemię przeciwnika. Dybala podszedł do jedenastego metra i znów mądrze wybrał prawy róg. Juventus – Napoli 3:1.

Juventus Turyn – Napoli 3:1 (0:1)

Bramki: Dybala 47' (k.), 68' (k.) Higuain 64' - Callejon 36'
Żółte kartki: Asamoah, Lichtsteiner – Diawara, Milik, Rog, Reina, Maggio

Juventus Turyn: Neto – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (46' Cuadrado), Pjanić, Khedira, Asamoah (73' Alex Sandro) – Dybala (84' Pjaca), Higuain, Mandżukić.

Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Koulibaly, Strinić – Rog (83' Pavoletti), Diawara, Hamsik (57' Zieliński) – Callejon, Milik (61' Mertens), Insigne.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Puchar Włoch. Milik wrócił do jedenastki, ale Napoli poległo z Juventusem. Mandżukić i Dybala show - Gol24