Warta Poznań - Radomiak Radom 1:2
Warta Poznań - Radomiak Radom 1:2 PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom zapewnił sobie utrzymanie na dwie kolejki przed końcem sezonu. W meczu zamykającym 32. kolejkę pokonał na wyjeździe Wartę Poznań 2:1. Pomógł w tym choćby bramkarz Adrian Lis, który sprezentował drugie trafienie.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Radomiak Radom 1:2

Radomiak objął prowadzenie w 23 minucie. Luis Machado oddał strzał niemal spod linii końcowej, piłka otarła się o ciało Kamila Kościelnego i wreszcie wpadła przy długim słupku. Ten gol był prawdziwą ozdobą spotkania rozgrywanego w deszczu.

Nim Warta zdążyła się otrząsnąć, Radomiak podwyższył. Wstydliwy błąd zaliczył Adrian Lis. Bramkarz Zielonych mimo złych warunków postanowił nie przyjmować piłki, tylko od razu wybić. Nie trafił w nią, więc Lisandro Semedo zdobył najłatwiejszą bramkę w karierze.

Jeszcze przed przerwą po "wycieczce" drugiego bramkarza, Gabriela Kobylaka piłka obiła słupek. Warta kontakt złapała dopiero po przerwie. Asystował spod linii końcowej Kajetan Szmyt, do siatki trafił Stefan Savić.

Gra toczyła się aż do 99 minuty. W dosłownie ostatniej akcji Radomiak wybronił Kobylak, łapiąc piłkę po rykoszecie od obrońcy.

Radomiak utrzymał się, kto spadnie z Ekstraklasy?

Dzięki wygranej Radomiak uciekł Śląskowi Wrocław na sześć punktów. Ma z nim również lepszy bilans meczów bezpośrednich, więc utrzymanie dzisiaj stało się faktem.

Na finiszu sezonu dziesiąty Radomiak może jeszcze wyprzedzić siódmą Wartę, która uzbierała tylko trzy punkty więcej. To jej trzecia porażka z rzędu.

Kto więc spadnie z ligi skoro nie Radomiak? Zagrożeni pozostają przede wszystkim Śląsk Wrocław (35 punktów), Wisła Płock (37 punktów) oraz Korona Kielce (38 punktów).

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Radomiak Radom (w skali 1-6):