Justyna Krupa
Agnieszka Radwańska - Caroline Garcia w III rundzie US Open.
Agnieszka Radwańska - Caroline Garcia w III rundzie US Open. Kathy Willens
Agnieszka Radwańska bez większych kłopotów awansowała do 4. rundy US Open, pokonując Caroline Garcię.

Na korcie im. Louisa Armstronga w Nowym Jorku najlepsza polska tenisistka spotkała się z 22-letnią nadzieją francuskiego tenisa, Caroline Garcią. Początkowa wymiana, licząca aż 19 uderzeń, zapowiadała niezłą batalię. Szybko okazało się jednak, że tak naprawdę Garcia nie jest w najwyższej formie. Pierwszego seta przegrała z Polką gładko, 2:6.

Radwańska niemal nie popełniała niewymuszonych błędów, natomiast rywalka „grzeszyła” tym co chwilę. Wydawało się, że w drugim secie też nie będzie specjalnych emocji. Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0, dwa razy przełamując serwis rywalki. Francuzka popełniała błąd za błędem i wyglądała na zupełnie zagubioną na korcie.

W końcu jednak się przebudziła i odrobiła jedno przełamanie. Potem udało jej się zdobyć gema przy własnym serwisie i było 4:2 dla Polki. Radwańska miała szansę, by przełamać rywalkę po raz kolejny i wyjść na prowadzenie 5:2, bo prowadziła już 40:0. Nie wykorzystała jednak żadnego z czterech break-pointów w tym gemie i Francuzka mogła zyskać jeszcze nadzieję na to, że uda jej się uratować tego seta.

Mimo, że Garcii udało się odrobić nieco strat, trudno było się oprzeć wrażeniu, że Francuzka nie ma pomysłu na ten mecz. 22–letnia rywalka grała już w tym sezonie z Polką w lepszym stylu, na innym wielkoszlemowym turnieju – na kortach Rolanda Garrosa. Wtedy jednak również górą była Radwańska.

Przy stanie 5:3 dla Radwańskiej i równowadze 40:40, Garcia podjęła – nie pierwszą tego dnia – nietrafioną decyzję. Zagrała skrót, który zupełnie jej nie wyszedł. W kolejnej piłce Polka postawiła kropkę „nad i”. Zwyciężyła 6:2, 6:3.

- W ważnych momentach wykonywałam naprawdę dobrą robotę – powiedziała po spotkaniu Radwańska. – Jestem po prostu szczęśliwa, że przechodzę dalej w tym turnieju.

Polka jest już w 4. rundzie, co jest lepszym wynikiem, niż przed rokiem. Wówczas odpadła właśnie w 3. rundzie, po starciu z Madison Keys.