1 1 połowa

Lechia Gdańsk

1

0 1 połowa

• Mladenović do rąk bramkarza. KONIEC MECZU! Drugie zwycięstwo Rakowa, ale pierwsze w Bełchatowie!

• ... w polu karnym nawet Kuciak!

• Ostatnia szans dla Lechii. Będzie wrzutka z rzutu wolnego...

• Dziesiątka żółta kartka w meczu. Dla Wolskiego.

• Ostatnia roszada. Bartl za Apolinarskiego.

• Kotłuje się w polu karnym Rakowa. Obrońcy wybijają już na oślep, byle do przodu.

• Sędzia doliczył pięć minut. Zostały zatem cztery.

• GOOOOOOL! Sobiech zmniejsza straty. Pewny strzał w lewy róg bramkarza.

• RZUT KARNY dla Lechii Gdańsk. Sędzia nie miał wątpliwości po analizie VAR.

• Sobiech faulowany przez Azemovicia. Będzie karny?

• Kartka dla Skórasia za faul na Wolskim.

• Jeszcze jeden, jeszcze jeden - skandują kibice. Gola nie ma, jest za to zmiana. Musiolika zastąpił Piątkowski.

• Raków prezentuje dojrzały futbol. W końcówce zawodnicy wzajemnie się asekurują. Jest też sporo akcji do przodu. Przed momentem strzał Skórasia został zablokowany.

• Dośrodkowanie przedłużone, ale Petrasek piłki nie sięga. Dalej mamy 2:0.

• Skóraś w miejsce Szczepańskiego.

• Kun mija rywala, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę. Od bramki wznawia Kuciak.

• Wolski za Paixao. To ostatnia zmiana w Lechii.

• Mladenović znowu sfaulował rywala. To mogła być druga żółta kartka i tzw. "wypad z boiska". Sędzia oszczędził Serba, ale dał mu ostatnie ostrzeżenie.

• Dużo tych kartek. Ta na pewno zasłużona - dla Mladenovicia za przerwanie groźnej kontry.

• Ciasno w okolicach pola karnego gospodarzami. Jest tam nawet dziewięciu lub dziesięciu zawodników. Lechia ugrała teraz tylko rzut rożny.

• Schwarz bezpośrednio z wolnego. Zablokowany.

• Ajjj. Sobiech zablokowany w polu karnym. Robi się coraz ciekawiej.

• Tymczasem kartkę dostał Sobiech.

• Krew się leje i to dosłownie. Jeden z graczy Rakowa musi na chwilę opuścić boisko. Gra została już wznowiona.

• Lipski za lekko. Kibice Rakowa nagradzają brawami Gliwę i całą obronę drużyny.

• Augustyn - znów niecelnie. Tylko pół godziny do końca meczu.

• Lechia nerwowa i przede wszystkim niedokładna. Tym razem Flavio nie sięgnął piłki. Od bramki wznowił już Gliwa.

• Coś niesamowitego! Gliwa przygotował się na strzał w prawą stronę, a Flavio uderzył w jego lewą. Bramkarz Rakowa zostawił jednak rękę i to nią obronił! Raków znowu zdekoncentrowany po golu.

• GOOOOOOOOOOOOL! Sapała bezpośrednio z wolnego! Po drodze obił jeszcze mur

• Gajos szybko trafia do notesu. A teraz Raków będzie mieć okazję z wolnego.

• Ależ blisko drugiego gola dla Rakowa. Po stałym fragmencie główkował Szymonowicz. Na trybunach tylko jęk zawodu, bo piłka przeszła obok prawego słupka.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka zaczęli umowni gospodarze.

• Zszedł także Makowski. Za niego Gajos.

• Na boisku pojawił się Peszko. Zmienił Haraslina.

• Tymczasem schodzący do szatni Papszun dostał... żółtą kartkę.

• Przerwa! Oglądamy żywe widowisko. Na razie Raków jest lepszy o bramkę. Wracamy za kwadrans w nadziei na kolejną dawkę emocji.

• Najważniejsza informacja jest więc następująca: Raków prowadzi 1:0.

• Ale zaraz, zaraz... Interweniuje VAR! I decyzja o golu zostaje odwołana. Sobiech znalazł się na spalonym!

• Długa piłka do Sobiecha i napastnik nie myli się - to już jego trzeci gol w sezonie. Raków zatem cieszył się z prowadzenia nie przez minuty, lecz przez sekundy.

• Przerzut Schwarza, podanie Szczepańskiego i wykończenie Forbesa z paru metrów - w taki sposób Raków objął prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOL! Raków prowadzi 1:0!

• Strzał Forbesa po kontrataku. Piłka przechodzi minimalnie obok prawego słupka. A do notestu sędziego trafia Nalepa.

• Lipski fatalnie. Zamiast uderzyć to podał. Podał do nikogo. Jeżeli chodzi o Lechię to na razie na plus tylko Kuciak i Nalepa.

• Dłuższa wymiana piłki (ze strony Rakowa) kończy się za krótkim dośrodkowaniem Apolinarskiego.

• Sapała również dostał kartkę od Przybyła.

• A jednak mieliśmy rzut rożny. Uderzał po nim Fila - z dystansu. Baaardzo źle.

• Niewygodna wrzutka Kubickiego. Gliwa wybiega na piąty metr, w gąszczu znalazł się jeszcze Haraslin, ale piłka wyszła za linię końcową. Róg? Nie, od bramki.

• Bez wątpienia Raków przejął inicjatywę. Od paru minut napiera na bramkę Lechii. Brakuje tylko gola. Albo aż!

• Ogromne zamieszanie pod szesnastką Lechii. Ostatecznie wybija Fila.

• Ofiarność Nalepy. Tym razem stoper zatrzymał strzał dzięki kucnięciu. Próbował Brown Forbes.

• Dwa strzały Schwarza zostały zablokowane.

• Raków rozgrywa piłkę na połowie Lechii, ale daleko od jej bramki.

• Kartkę otrzymał Apolinarski.

• Mladenović nie opanował piłki, a potem sfaulował Szczepańskiego. A ta akcja Lechii już się nieźle zapowiadała...

• KUCIAK! Bramkarz Lechii znowu górą. Tym razem poradził sobie z Musiolikiem.

• Papszun szaleje przy linii. Pierwsze wnioski przelał już na papier - do podręcznego notesiku.

• Makowski ma już kartkę, a fauluje dalej. W sektorze gości flagi "Gdynia" czy "Trzystu".

• Początek jest nadzwyczaj ciekawy. Obie drużyny grają po ziemi (a przynajmniej starają się grać) i dochodzą do sytuacji strzeleckich.

• Blisko gola dla Rakowa! Apolinarski pięknie uderzył, ale Kuciak jeszcze lepiej obronił. Piłka w ostatnim momencie przeniesiona nad poprzeczką.

• Niecelna główka Augustyna po rzucie rożnym. Wrzucał Mladenović.

• Szczepański zablokowany przed polem karnym. Znowu dobrze interweniuje Nalepa.

• Kibice Rakowa wywiesili transparent skierowany do prezydenta miasta: Matyjaszczyk - cała Częstochowa nadal na ekstraklasę czeka"

• Nie ma gola dla Rakowa! Ależ to była akcja. Piłka płasko dośrodkowana na trzeci-czwarty metr i w ostatniej chwili wybija jeden z rywali.

• I mamy kartkę. Do notesu trafia Makowski za przerwanie akcji.

• Kolejna wrzutka Mladenovicia - tym razem zatrzymana przez jednego z obrońców.

• Uwaga! Już w 16 sekundzie Lechia mogła objąć prowadzenie. Wrzucał Mladenović, skiksował Petrasek, a w ślad za nim także Paixao. Piłka wyszła po koźle za linię końcową

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Od środka rozpoczęli goście.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Na trybunach są także fani z Gdańska.

• Raków zagrał nieźle z Górnikiem, ale nawet nie zremisował.

• W składzie Lechii nie ma Sławomira Peszki, ale jest Lukas Haraslin. Słowaka zabrakło tydzień temu z powodu choroby. Jak mówił sam zainteresowany, infekcji nabawił się przez klimatyzację w samolocie, którym wracał - razem z kolegami z Lechii - z krótkiego wypadu do Barcelony.

• Lechia jest w środku tabeli. Ostatnio wypuściła prowadzenie z Jagiellonią Białystok (1:1). Na gola Artura Sobiecha odpowiedział bowiem zmiennik Ognjen Mudrinski.

• Raków w ostatniej kolejce przegrał z Górnikiem Zabrze (0:1), a wcześniej z Cracovią (1:3). Na tę chwile zajmuje miejsce w strefie zagrożonej spadkiem.

• Kierujemy już wzrok w stronę Bełchatowa. Po raz trzeci w roli gospodarza zagra tam Raków, który dwa poprzednie mecze przegrał. Do trzech razy sztuka?

red

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

raków lechia online

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Beniaminek w dwóch meczach w roli gospodarza poniósł dwie porażki, więc nic dziwnego, że teraz wszyscy pod Jasną Górą marzą o pierwszej wygranej. Do Bełchatowa przyjeżdża jednak mocna Lechia, która powoli wraca do wygrywania po nieudanej przygodzie w europejskich pucharach. Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk? TRANSMISJA I LIVE NA ŻYWO

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE

Raków to beniaminek, który zachwycił w poprzednim sezonie pewnie awansując do ekstraklasy. Piłkarze z Częstochowy świetnie grali też w Pucharze Polski, gdzie wyeliminowali Lecha Poznań i Legię Warszawa, a w półfinale zatrzymała ich dopiero Lechia.
Gol Artura Sobiecha w Częstochowie był dla biało-zielonych na wagę awansu do finału Pucharu Polski. Tym razem na mecz z Rakowem podopieczni trenera Piotra Stokowca udadzą się nie do Częstochowy, ale do Bełchatowa, gdzie Raków rozgrywa mecze w roli gospodarza. Wszystko przez to, że stadion beniaminka zostanie przebudowany.

- To, że Raków gra cały czas na wyjeździe, na pewno drużynie nie pomaga. Może nie zdobył w tym sezonie wielu punktów, ale gra nieźle. Znamy jakość naszego rywala, bo graliśmy w Częstochowie półfinał Pucharu Polski w poprzednim sezonie. To był dla nas naprawdę trudny i wymagający mecz. Nie zmienia to faktu, że Raków będzie miał trudno w ekstraklasie. Może się rozkręci, a może nie. My na pewno zrobimy wszystko, żeby Raków nie rozkręcił się już w niedzielę - zapewnił Michał Nalepa, obrońca Lechii.

Beniaminek na razie płaci frycowe, ale wszyscy mają nadzieję, że karta się w końcu odwróci i częstochowianie zaczną zdobywać też punkty w roli gospodarza. Choć swoje mecze rozgrywają w Bełchatowie to zawsze mogą tam liczyć na wsparcie swoich fanów, których ponad trzy tysiące zasiada na trybunach Gieksa Areny.

Lechia to przynajmniej teoretycznie najmocniejszy rywal z jakim w tym sezonie przyszło grać drużynie z Częstochowy. Gdańszczanie są zdobywcami Pucharu Polski, a w tym sezonie wywalczyli już Superpuchar pokonując mistrza kraju z Gliwic na jego stadionie. W Ekstraklasie zespół trenera Piotra Stokowca jeszcze nie przegrał, ale też znacznie częściej na razie remisuje niż wygrywa i dlatego w tabeli zajmuje miejsce w środku stawki.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk TRANSMISJA

Transmisję z meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek spotkania w niedzielę (18.08.2019 r.) o godz. 17:30. Przedmeczowe studio w Canal+ Sport rozpocznie się o godz. 17:10. Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.