Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa w pierwszym meczu rundy wiosennej w Częstochowie pokonali Piasta   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa w pierwszym meczu rundy wiosennej w Częstochowie pokonali Piasta Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Ciastek i Rakow1921/Twitter
W rozegranym w sobotę 4 lutegpo meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Piast Gliwice 1:0.Wygraną liderodi zapewnił gol Vladislavsa Gutkovskisa strzelony tuż przed przerwą. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Piast.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0. Gol Gutkovskisa dał liderowi wygraną

Lider PKO Ekstraklasy wrócił na zwycięski szlak. Raków pokonał u siebie Piasta i umocnił się na czele tabeli, a gliwiczanie na dłużej utknęli w strefie spadkowej.

Vladislavs Gutkovskis przed rozpoczęciem spotkania odebrał zaległe zagrody dla najlepszego piłkarza i numeru miesiąca listopada PKO Ekstraklasy. Łotysz w rundzie wiosennej nie zamierza zwalniać tempa i przed przerwą wpisał się na listę strzelców.

Po centrze Iviego Lopeza i zgraniu piłki głową przez Stratosa Svarnasa popularny "Gutek" z bliska wepchnął piłkę do bramki. Goście błyskawicznie ją wybili w pole, ale sędzia Szymon Marciniak bez wahania wskazał na środek boiska.

Arbiter z Płocka prowadził w Częstochowie pierwsze ligowe spotkanie w tym roku i przed rozpoczęciem gry prezes PKO Ekstraklasy Marcin Animucki wręczył trójce sędziów prowadzących finał MŚ w Katarze pamiątkową tablicę gratulując udanego mundialu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - PIAST GLIWICE

Mecz Rakowa z Piastem nie był porywającym widowiskiem, w czym spory udział miała zimowa aura. Co prawda boisko było przygotowane bardzo dobrze, ale temperatura była niska, a w samej końcówce w Częstochowie zaczął padać gęsty śnieg i trzeba było zmienić piłkę na pomarańczową.

Podopieczni trenera Marka Papszuna mieli przewagę i kontrolowali sytuację na murawie. Strzały Iviego Lopeza z rzutów wolnych mijały jednak poprzeczkę, bądź radził sobie z nimi Frantisek Plach.

Po zmianie stron pod bramką gliwiczan zrobiło się groźnie po centrze Hiszpana z rzutu rożnego. Goście zdołali jednak zatrzymać piłkę tuż przed bramką, a kapitan Piasta Jakub Czerwiński wybił ją w pole.

Piast długo nie potrafił oddać w tym spotkaniu ani jednego celnego strzału, a bramce Rakowa zagrażał tylko po błędach Vladana Kovacevicia. Zaraz na początku gry po złym wybiciu piłki przez bramkarza przejął ją Damian Kądzior i wbiegł w pole karne, ale strzelił nad spojeniem słupka z poprzeczką.

W II połowie z gapiostwa golkipera z Bośni omal nie skorzystał natomiast Kamil Wilczek. Jedyne celne uderzenie gości miało miejsce w 89 minucie, gdy głową przymierzył Jorge Felix, ale strzał Hiszpana był za lekki.

Raków wygrał dziewiąty mecz u siebie w tym sezonie i twierdza na Limanowskiego dalej jest nie zdobyta. Dla Piasta była to piąta wyjazdowa porażka w tych rozgrywkach, ale na obcych boiskach gliwiczanie i tak spisują się lepiej niż u siebie.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (1:0)