0 1 połowa

Odra Opole

0

0 1 połowa

• Paweł Pskit kończy mecz, Raków Częstochowa wygrywa z Odrą Opole 1:0 po indywidualnej akcji i ładnej bramce Miłosza Szczepańskiego!

• Wszystko wskazuje na to, że Raków zdoła utrzymać to prowadzenie, wywalczone w prawdziwych męczarniach. Gospodarze byli zespołem minimalnie lepszym na przestrzeni całego spotkania.

• Piłkarz Rakowa przebiegł z piłką właściwie pół boiska, wszedł w pole karne jak w masło i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Michała Szromnika! Mariusz Rumak na ławce Odry jest wściekły, i nie ma co się dziwić, bo zachowanie defensywy jego zespołu było karygodne!

• Gol dla Rakowa, 1:0! To wielka chwila Miłosza Szczepańskiego, który tonie w objęciach kolegów!

• Ivan Martin Gomez zdaniem sędziego faulował Andrzeja Niewulisa w środku pola w ofensywie.

• Na ostatnie minuty Miłosz Szczepański zastępuje nieskutecznego Adama Radwańskiego.

• Jak tego nie strzelił Szymon Lewicki? Napastnik dostał prawdziwy prezent od obrony po złym wybiciu piłki po rzucie wolnym, ale przestrzelił z niecałego metra.

• Efektowny zwód zaprezentował od razu po wejściu na boisko Dudu Paraiba, minął w prosty sposób Arkadiusza Kasperkiewicza, po niecelnym dośrodkowaniu jednak obrońca zrehabilitował się i przytomnie oddalił zagrożenie.

• Tymczasem na placu gry Mateusza Czyżyckiego zmienia Dudu Paraiba.

• 3147 kibiców obecnych na stadionie w Częstochowie.

• Na boisku sytuacja się wyrównała, obie drużyny szukają jakże ważnego gola na 1:0, ale szwankuje skuteczność. Sytuacji strzeleckich jest mniej niż przed przerwą.

• Daniel Bartl melduje się na boisku w miejsce Piotra Malinowskiego w zespole Rakowa.

• Bardzo słaby występ Jakuba Modera, zastąpił go Sebastian Bonecki.

• Igor Sapała zdecydował się na mocny strzał, ale trafił tylko w mur.

• Doskonała szansa przed Rakowem – rzut wolny tuż przed linią pola karnego Odry Opole!

• Jakub Habusta dopada do piłki 30 metrów od bramki i decyduje się na bezpośredni strzał z pierwszej piłki, futbolówka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Zmiana także w zespole Odry. Krzysztofa Janusa zmienia Ivan Martin Gomez.

• Karol Mondek, jak to nie wpadło?! Po niefrasobliwym zachowaniu obrony Odry zawodnik gospodarzy stanął oko w oko z Michałem Szromnikiem, mimo to przestrzelił z kilku metrów!

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Sebastiana Musiolika zmienia debiutujący w Rakowie Szymon Lewicki.

• Korner dla piłkarzy z Opola po zablokowanym dośrodkowaniu Rafała Niziołka.

• Póki co blado wyglądają ci, którzy w meczu z Wigrami stanowili o ofensywie Odry. Mariusz Rybicki i Jakub Moder nie grają najlepszego meczu (mówiąc delikatnie).

• Maciej Domański pada w polu karnym Odry, ale nie ma mowy o przewinieniu i rzucie karnym.

• Niecelnie po wrzucie z autu bezpośrednio w pole karne główkuje Paweł Baranowski.

• Tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej po wyjściu z szatni nieco lepiej wygląda zespół gości.

• Dalekie podanie na lewe skrzydło do Mariusza Rybickiego, były zawodnik Wigier Suwałki nie zdołał wywalczyć choćby rzutu rożnego.

• Mecz wznowiony, przy piłce Raków Częstochowa!

• Już za moment ruszamy z drugą, oby lepszą, połową spotkania w Częstochowie.

• Koniec pierwszej połowy w Częstochowie. Do przerwy bez bramek, choć mecz może się podobać.

• Odra stara się zaatakować w końcówce pierwszej połowy gry.

• Mariusz Rybicki dośrodkował piłkę pod bramkę prosto na głowę Rafała Niziołka, jego strzał poszybował jednak w sam środek bramki, gdzie na futbolówkę czekał Michał Gliwa.

• Zaostrzyło nam się to spotkanie. Kolejny faul, na własnej połowie rywala nieprzepisowo potraktował Sebastian Musiolik.

• Żółtą kartkę, już drugą w tym spotkaniu, przed chwilą powinien zobaczyć także Arkadiusz Kasperkiewicz za bardzo ostry faul przed własnym polem karnym. Sędzia oszczędził jednak piłkarza gospodarzy.

• Jakub Habusta z żółtą kartką za ostry faul na Igorze Sapale.

• Piotr Malinowski efektownie rozpędził się z piłką, ale jego podanie pozostawiło wiele do życzenia, trafiło prosto w rękawice Michała Szromnika.

• Wciąż przy piłce utrzymuje się Raków, który jest zespołem zdecydowanie lepszym. Gra toczy się głównie na połowie Odry.

• Odpowiada Odra. Dośrodkowanie Krzysztofa Janusa pod samą bramkę wybite przez Arkadiusza Kasperkiewicza.

• Piłka w bramce Odry po strzale głową Andrzeja Niewulisa, ale sędzia słusznie nie uznaje gola – strzelec gola był na spalonym. Bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• W środku pola bardzo ostro fauluje Paweł Baranowski. Dziwne, że arbiter nie zdecydował się na kartkę.

• Odra próbuje przejąć inicjatywę, ale póki co kompletnie jej to nie wychodzi. Raków ma zauważalną przewagę na placu gry.

• Próbę kolegi powtórzył Maciej Domański, ale i w tej sytuacji piłka mija bramkę Odry. Napór Rakowa rośnie.

• Łukasz Góra zdecydował się na mocny strzał z 20 metrów, piłka minęła bramkę w niebezpiecznej odległości!

• Karol Mondek faulowany w środku pola.

• Za mocne podanie w kierunku Piotra Malinowskiego przerwało obiecująco zapowiadającą się akcję Rakowa.

• Po niepewnych pierwszych minutach gry teraz to gospodarze przejęli inicjatywę. Piłka często kierowana jest do Andrzeja Niewulisa i Karola Mondka, póki co jednak bez korzyści dla Rakowa.

• Mecz może póki co się podobać, minęło zaledwie dziesięć minut, ale już można pochwalić intensywność gry.

• Precyzyjne podanie w pole karne Odry kierowane było pod nogi Sebastiana Musiolika, byłego zawodnika Piasta Gliwice w ostatniej chwili interwencją uprzedził Michał Szromnik.

• Serafin Szota długo nie podnosił się z boiska po starciu z Michałem Gliwą, na szczęście młody obrońca nie nabawił się w tej sytuacji poważnego urazu.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, ukarany Arkadiusz Kasperkiewicz za faul w środku pola.

• Niepewna interwencja Łukasza Góry we własnym polu karnym stworzyła kolejną sytuację dla Odry, ale zbyt słabo uderzył Jakub Moder.

• Pierwsze dośrodkowanie gości ląduje w rękawicach Michała Gliwy.

• Początek meczu, grę rozpoczęła Odra Opole!

• Raków i Odra meldują się na murawie!

• Przy Limanowskiego ulewa, ale na stadionie pojawiło się sporo kibiców, część z nich wyróżnia się czerwono-niebieskimi płaszczami przeciwdeszczowymi, co dodaje trybunom kolorytu. :-)

• Rezerwowi Odry: Tobiasz Weinzettel, Aleksander Kowalski, Rafał Brusiło, Tomas Mikinić, Dudu Paraiba, Sebastian Bonecki i Ivan Martin Gomez.

• Rezerwowi Rakowa: Jakub Szumski, Tomas Petrasek, Dariusz Formella, Patryk Kun, Daniel Bartl, Miłosz Szczepański i Szymon Lewicki.

• Sędzią meczu będzie Paweł Pskit z Łodzi.

• Dobry wieczór, zapraszamy na relację live z meczu Raków Częstochowa – Odra Opole!

Zdjęcie autora materiału

Leszek Jaźwiecki

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

©Krzysztof KłusekPoprzednieNastępne

Jako pierwsi w czwartej, pierwszoligowej, kolejce na murawę wybiegną piłkarze Rakowa Częstochowa i Odry Opole. Początek meczu na Limanowskiego o godz.20.30, transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra. Arbitrem tego pojedynku będzie Paweł Pskit z Łodzi. Dla gości będzie to pierwszy mecz w tym sezonie na wyjeździe.

Przed rokiem Raków i Odra awansowali na zaplecze Ekstraklasy. W Opolu gospodarze wygrali po bramce Marcina Wodeckiego 1:0, w rewanżu w Częstochowie padł bezbramkowy remis, jednak kibice zapamiętali to spotkanie. Był to pierwszy mecz rozgrywany na Limanowskiego przy sztucznym oświetleniu.

W tym sezonie lepiej spisuje się zespół Mariusza Rumaka. Opolanie zajmują drugie miejsce mając tyle samo punktów (7) co rewelacyjny lider Bytovią Bytów.
Odra pokonała GKS Tychy 2:1 i Sandecję Nowy Sącz 1:0, a w trzeciej kolejce zremisowała z Wigrami Suwałki 2:2. Mecze te piłkarze z Opola rozegrali na swoim boisku, spotkanie z Rakowem będzie pierwszym wyjazdowym w tym sezonie.

Raków rozpoczął sezon od wysokiego zwycięstwa z Puszczą Niepołomice 3:0 co pozwoliło mu objąć prowadzenie w tabeli. W drugim meczu podopieczni Marka Papszuna zremisowali z beniaminkiem GKS 1962 Jastrzębie 2:2 i przegrali na wyjeździe z Chojniczanka Chojnice 1:2, tracą bramkę po problematycznym karnym.

Obie drużny liczą na punkty w tym spotkaniu, za gospodarzami przemawia własne boisko. To gwarantuje emocje!