Regionalny Puchar Polski. Rezerwy LKS-u Uście Gorlickie...

Regionalny Puchar Polski. Rezerwy LKS-u Uście Gorlickie ograły pierwszy zespół, wygrana bydgoskich sędziów

MP

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Akademia Futbolu Brzoza

Akademia Futbolu Brzoza ©Facebook

Regionalny Puchar Polski. W wielu województwach rozpoczęła się już walka o dobry rezultat w Regionalnym Pucharze Polski. Jeden z zespołów ma już na koncie cztery wygrane mecze, inni wciąż czekają natomiast na pierwsze spotkania. Do ciekawej sytuacji doszło w Małopolsce, gdzie rezerwy LKS-u Uście Gorlickie rozgromiły pierwszy zespół.
Akademia Futbolu Brzoza

Akademia Futbolu Brzoza ©Facebook

W Regionalnym Pucharze Polski często występują nie tylko drużyny walczące na co dzień w ligowych zmaganiach, ale także zespoły niezrzeszone w innych oficjalnych rozgrywkach PZPN. Sędziowie z okolic Bydgoszczy nie mogą pozwolić sobie na to, aby co tydzień biegać po boisku w roli zawodników, lecz występ w Pucharze Tysiąca Drużyn rozpoczęli bardzo dobrze. W pierwszym meczu podokręgu Bydgoszcz trafili na Akademię Futbolu Brzoza, szybko objęli prowadzenie po golu z rzutu wolnego, a potem utrzymali je do samego końca, wygrywając 1:0.
Właśnie w tym podokręgu padł też najwyższy z dotychczasowych wyników tego sezonu Regionalnego Pucharu Polski. Zawodnicy LKS-u Dąbrowa Chełmińska rozbili Amatora Bydgoszcz aż 16:0, w obu połowach strzelając po osiem bramek.

Zamość był jednym z miejsc, w którym gra w Regionalnym Pucharze Polski rozpoczęła się najwcześniej. Właśnie tam mamy też jedyną drużynę, która w tegorocznych rozgrywkach wygrała już cztery mecze, a na dodatek może pochwalić się imponującym bilansem bramkowym. Zawodnicy Gryfu Gmina Zamość nie stracili w nich żadnej bramki, a golkiperów rywali pokonywali aż czternastokrotnie, grając na dodatek wszystkie mecze na wyjeździe. W finale podokręgu okazali się lepsi od Olimpii Miączyn i wygrali 3:0.

Do ciekawej sytuacji doszło również w Małopolsce. Drużyna LKS-u Uście Gorlickie w trzeciej rundzie trafiła bowiem na... rezerwy tego samego klubu. Rezultat na boisku był dość zaskakujący, bo to piłkarze rezerw okazali się zdecydowanie lepsi i pokonali graczy pierwszego zespołu aż 6:0. Teraz zmierzą się na wyjeździe z LKS-em Kobylanka, a stawką będzie awans do finału podokręgu Nowy Sącz: Gorlice. Można się spodziewać, że rezerwy zostaną wzmocnione kilkoma graczami pierwszego zespołu.

Jeśli już mowa o rezerwach, to bardzo dobrze radzą sobie także piłkarze Wisły II Puławy, a przy tym mają nieco szczęścia. Bez problemu przeszli bowiem przez pierwsze dwie rundy w podokręgu Lublin, a w trzeciej, gdy do gry dołączyły już nawet zespoły z IV Ligi, druga drużyna z Puław dostała wolny los. Dzięki temu znalazła się już w ćwierćfinale.

Gra rozpoczęła się już także na Śląsku, gdzie warto zwrócić uwagę na grający w podokręgu Żywiec GKS Radziechowy-Wieprz. Piłkarze tego zespołu jako jedyni z tamtejszej grupy wygrali dwa spotkania, na dodatek zdobyli w nich osiemnaście bramek i nie stracili ani jednego gola. Bolesną lekcję od GKS-u dostały Magura Bystra oraz Soła Żywiec.

W niektórych okręgach walka o Regionalny Puchar Polski rozpocznie się dopiero w najbliższy weekend. Tak będzie między innymi w Warszawie, gdzie po raz kolejny dojdzie do starcia Kartoflisk z Barem Ulubiona. Rozpocznie się także granie na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce oraz na Lubelszczyźnie.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej