Regionalny Puchar Polski. Sensacja w Daleszycach. Spartakus przegrał z Granatem 1:5. Zespół ze Skarżyska w finale zagra z KSZO [ZDJĘCIA]

dor, pw
Spartakus Daleszyce niespodziewanie przegrał z Granatem Skarżysko-Kamienna 1:5.
Spartakus Daleszyce niespodziewanie przegrał z Granatem Skarżysko-Kamienna 1:5. Zdjęcia Marek Gołąbek
Do sensacji doszło w półfinałowym meczu regionalnego Pucharu Polski. Trzecioligowy Spartakus Daleszyce przegrał z czwartoligowym Granatem Skarżysko-Kamienna 1:5 (1:2).

Spartakus Daleszyce - Granat Skarżysko-Kamienna 1:5 (1:2)
Bramki: Bartosz Sot 35 - Bartosz Styczyński 20. z karnego, Kamil Uciński 25, 61, Tomasz Bartosiak 56, Błażej Miller 83.
Spartakus: Pietras - Krzeszowski, Cedro, Dziedzic (28. Maciejski), Bednarski - Kaleta (46. Ł. Zawadzki), Brożyna (57. Wychowaniec), Jeziorski, W. Wołowiec, Blicharski - Sot.
Granat: Michalski – Szyszka, Drożdżał, Styczyński, Suwara (57. Głowaczewski) - Wojna, Dulak, Uciński, Bartosiak, Rzeszowski, (80. Bilski) - Miller (86. Łubek).

– W pierwszej połowie nasza zdecydowana przewaga. Byliśmy drużyną lepszą i już do przerwy mogliśmy zamknąć wynik. W drugiej połowie udowodniliśmy, że jesteśmy lepsi. W finale z KSZO Ostrowiec szanse oceniam 50 na 50 – powiedział po meczu trener Granatu Dominik Rokita.

-Z tą postawą nie zasłużyliśmy na finał. Niektórzy powinni przemyśleć swoją postawę. Granat pokazał nam jak się walczy, jak się zostawia serducho na boisku. My dziś dostaliśmy "kierunkowy" na własnym boisku z czwartoligowym Granatem - powiedział załamany Krzysztof Trela, trener Spartakusa.

W ostatniej kolejce czwartej lidze, w niedzielnym spotkaniu rozegranym w Kielcach, Granat przegrał z Koroną II aż 1:9. Dziś w Daleszycach to on nie dał z kolei szans trzecioligowej drużynie Spartakusa. Wygrał pewnie 5:1 i awansował do finału regionalnego Pucharu Polski. Zmierzy się w nim z trzecioligowym KSZO 1919 Ostrowiec Świętokrzyski.

Po raz pierwszy finał Regionalnego Pucharu Polski w województwie świętokrzyskim odbędzie się na Suzuki Arenie w Kielcach. Początek w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 16. Wstęp wolny.
- Chcemy nadać rozgrywkom pucharowym nowy, zdecydowanie bardziej prestiżowy wymiar. Jesteśmy przekonani, że fakt, iż mecz odbędzie się na reprezentacyjnym obiekcie w województwie, będzie do tego pierwszym krokiem. Już teraz serdecznie zapraszam kibiców - powiedział Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.