Renata Knapik-Miazga najlepsza w Pucharze Polski

Renata Knapik-Miazga najlepsza w Pucharze Polski

JACEK ŻUKOWSKI

Gazeta Krakowska

renata Knapik-Miazga wygrała zawody PP

renata Knapik-Miazga wygrała zawody PP ©www. knapik-miazga.pl

Znakomicie spisała się w trzecich zawodach z cyklu Pucharu Polski w szpadzie reprezentantka Wisły Kraków Renata Knapik-Miazga.
renata Knapik-Miazga wygrała zawody PP

renata Knapik-Miazga wygrała zawody PP ©www. knapik-miazga.pl

Wygrała ona w Gliwicach, w finale pokonując koleżankę z reprezentacji Polski – Ewę Nelip z Żoliborza Warszawa 15:12. Trzecia była Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Katowice) oraz Barbara Rutz (Szpada Wrocław). Druga z reprezentantek Wisły – Aleksandra Zamachowska zajęła 9. lokatę, po porażce z Dmowską-Andrzejuk.
Knapik-Miazga w drodze do finału pokonała Paulinę Wilaszek ze Szpady Wrocław 15:11, następnie w takich samych rozmiarach Martynę Swatowską z AZS Katowice i również takim samym rezultatem skończył się jej pojedynek z Dmowską-Andrzejuk.

- Jestem bardzo zadowolony z występu Renaty – mówi jej klubowy trener, a zarazem szkoleniowiec reprezentacji Polski Bartłomiej Język. - Wcześniej w tym sezonie w zawodach PP była 3. Potwierdziło się, że poziom kadrowiczek jest bardzo wysoki. Na dziesięć pierwszych miejsc zajęły osiem. Młodsze rywalizują ze sobą w kontekście wyjazdów na zawody Pucharu Świata. Puchary Polski są dla nas bardzo ważne.

Knapik-Miazga jest 3. na liście krajowej, za Nelip i Magdaleną Piekarską.
W rywalizacji mężczyzn najlepiej z krakowian spisał się Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), który uplasował się na 6. pozycji. Wygrał Francesco Limardo z Wenezueli. Właśnie z nim przegrał krakowianin 7:15.
Krakowianki przygotowują się teraz do młodzieżowych mistrzostw Polski (do lat 23), które odbędą się w dniach10-11 marca. Z Wisły pojadą na nie: Aleksandra i Wiktoria Zamachowskie, Natalia Krzemińska, Małgorzata Weryk oraz Mieszko Fraś, Ignacy Mielniczek, Tadeusz Koc i jeszcze jeden zawodnik, który nie został jeszcze wytypowany.

- Mam nadzieję, że uda się nam przywieźć jakieś medale – mówi szkoleniowiec. - W maju miną dwa lata od kiedy przyszedłem do Wisły, spokojnie pracujemy.
Język łączy pracę w klubie i kadrze.
- Po mistrzostwach jedziemy do Spały i będziemy się przygotowywali z seniorkami na zgrupowaniu do startu w turnieju Grand Prix, który odbędzie się w dniach 24-25 lutego w Budapeszcie.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?