Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych z Magdą Więckowską z Korony handball Kielce w składzie wygrała turniej w Lublinie [ZDJĘCIA]

Magda Więckowska (pierwsza z lewej) po zakończeniu turnieju.
Magda Więckowska (pierwsza z lewej) po zakończeniu turnieju. Wojciech Szubartowski/Kurier Lubelski/Polska Press
Magda Więckowska, 19-letnia piłkarka ręczna Korony Handball Kielce, zadebiutowała w ten weekend w reprezentacji Polski seniorek. Nasza lewa rozgrywająca zagrała w międzynarodowym turnieju z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej. W każdym z trzech meczów naszej drużyny dostała po kilka minut gry, zdobyła w sumie trzy bramki.

Popularna „Wandzia” miała zagrać w drugiej reprezentacji Polski na turnieju w Czechach, ale wobec kilku kontuzji norweski trener Arne Senstad powołał ją do pierwszej drużyny na turniej w Lublinie. Podobnie jak jej koleżankę z młodzieżowej reprezentacji Polski, bramkarkę Barbarę Zimę. Obie te zawodniczki grały półtora roku temu w rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach świata juniorek.

W piątek Biało-Czerwone pokonały Litwę 37:19 (19:8). Więckowska pojawiła się na boisku na trzy ostatnie minuty pierwszej połowy. Wróciła na plac gry w 57 minucie i jej pierwsza akcja zakończyła się golem. W polskiej drużynie zagrała również wychowanka KSS Kielce, obecnie zawodniczka węgierskiego Siofok, Joanna Drabik, która zdobyła 3 gole.

W sobotę Polska grała z Ukrainą i wygrała 30:17 (16:8). Kielczanka znów dostała kilka minut na boisku i zdobyła dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego. Również dwie bramki rzuciła Joanna Drabik.

W niedzielę nasz zespół grał o pierwsze miejsce z Białorusią, która jako jedyna przysłała do Polski praktycznie swój pierwszy skład. Gospodynie wygrały 34:29 (17:13). Więckowska znów dostała swoje kilka minut na boisku, ale tym razem nie zdobyła gola. Oddała dwa rzuty, w tym jeden z karnego, oba były nieskuteczne. Drabik zdobyła 3 bramki.

Magda Więckowska jest pierwszą zawodniczką w historii istniejącej od 2013 roku Korony Handball, która zagrała w reprezentacji Polski seniorek.

Fizjoterapeutą kadry narodowej seniorek jest kielczanin, Krzysztof Demko.

Starsza siostra Magdy, Dominika, grała w drugiej reprezentacji Polski podczas turnieju w czeskim Chebie. Biało-Czerwone rywalizowały z pierwszymi reprezentacjami Austrii, Czech i Szwajcarii. Przegrały z Austriaczkami 19:29 (7:19) i Czeszkami 22:31 (8:14) oraz pokonały Szwajcarki 25:22 (12:13). W ostatnim z tych meczów kielczanka zdobyła jednego gola. Polska zajęła trzecie miejsce w turnieju.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA