Reprezentacja U-21. Polska rozbiła Łotwę 5:0. Było na co popatrzeć

U-21. Polska rozbiła Łotwę. Było na co popatrzeć
U-21. Polska rozbiła Łotwę. Było na co popatrzeć Wojciech Matusik
Reprezentacja U-21. Zrobili wszystko jak należy. Podopieczni Macieja Stolarczyka na stadionie Cracovii nie dali żadnych szans Łotwie, wygrywając 5:0 (3:0) w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Tym samym Polska zakończyła listopadowe zgrupowanie z fantastycznym dorobkiem: dwóch zwycięstw i bilansem bramkowym 9-0 (wcześniej obiła Niemcy 4:0).

Polska zdominowała Łotwę. Stworzyła sporo okazji i już na przerwę zeszła ze sporą zaliczką. Prowadzenie po 32 minutach dał Adrian Benedyczak. Trafił po rzucie karnym. Po kolejnej próbie złapał jednak kontuzję, wobec czego przedwcześnie opuścił murawę.

Lepiej dysponowani Polacy wykorzystali podłamanie rywali. Z wyniku 1:0 na 3:0 przeskoczyli w bardzo krótkim czasie. W 45 minucie głową strzelił Łukasz Bejger, a w doliczonym czasie Łotyszów dobił zmiennik Benedyczaka, Kacper Śpiewak, poprawiając uderzenie aktywnego Kacpra Kozłowskiego.

W drugiej połowie biało-czerwoni nie spuścili z tonu. Gola Kozłowskiego na 4:0 wypracował kapitan Jakub Kamiński, a potem wynik ustalił Śpiewak, popisując się dubletem.

Mimo wyskokiego zwycięstwa Polacy najprawdopodobniej pozostaną na trzecim miejscu ze stratą dwóch punktów do Niemiec (prowadzą 3:0 z San Marino) i dwóch do Izraela (prowadzi 1:0 z Węgrami).

Kolejny mecz Polska rozegra w marcu na wyjeździe z Izraelem, z którym u siebie przegrała 1:2.

U-21 Polska - Łotwa 5:0 (3:0)
Bramki: Benedyczak 32' (k.), Bejger 45', Śpiewak 45+1', 63', Kozłowski 51'
Żółte kartki: Skóraś, Kozłowski - Lotcikovs, Birka
Mecz odbył się na stadionie Cracovii.

Polska: Miszta - Gruszkowski (58' Żukowski), Kiwior, Bejger, Skóraś (72' Sitek) - Poręba, Kozłowski, Bogusz (58' Starzyński) - Kamiński (72' Marchwiński), Zalewski, Benedyczak (43' Śpiewak).

Łotwa: Soloha - Zengis (56' Zelenkovs), Ozolins (74' Melniks), Korotkovs, Birka - Tonisevs, Veips, Uldrikis - Lusins (56' Kokins), Daskevics (74' Dusaliejvs), Lotcikovs (56' Ivanovs).

REPREZENTACJA w GOL24

Reprezentacja Polski przegrała bardzo ważny mecz w kontekście rozstawienia w barażach. Słodko-gorzkim komentarzem popisali się internauci, którzy stworzyli kilka memów z tej okazji. Znów oberwało się Wojciechowi Szczęsnemu i Tymoteuszowi Puchaczowi za błędy w defensywie. Styl gry i wynik rozczarował fanów. A co gorsza, pozwala nam sądzić, że w meczach barażowych odpadniemy już w półfinale.