Rezerwa Cracovii wiosną nie potrafi grać na wyjazdach

Jacek Żukowski
Wisła Sandomierz - Cracovia II 3:2
Wisła Sandomierz - Cracovia II 3:2 Andrzej Banaś
Cracovia II wiosną przegrała już drugi mecz wyjazdowy. Krakowianie nie wykorzystali wpadki lidera – Wieczystej, która też przegrała i nie poprawili swojej pozycji w tabeli. Nadal są na 4. miejscu. A ulegli zespołowi ze strefy spadkowej.

Goście dali się zaskoczyć na początku gry – po siedmiu minutach przegrywali już 0:2! Uciński dwukrotnie znalazł sposób na Madejskiego. Krakowianie czuli się jak rażeni obuchem w głowę. Dopiero w 18 min Wiśniewski zatrudnił Czarnogłowskiego. Z kolei w 34 min Bracik nieznacznie chybił, uderzając piłkę głową po rzucie rożnym.

Wreszcie Budziński zdobył kontaktowego gola. Odpowiedź miejscowych tuż przed przerwą była jednak piorunująca, kapitalnym strzałem z ponad 30 m popisał się Abate i było 3:1.

Po przerwie bliski szczęścia był Zaucha, ale nie trafił do siatki. Aktywny był Strózik, którego strzały bronił bramkarz lub napastnik uderzał niecelnie. Wreszcie faulowany był w polu karnym Budziński, a Strózik wykonał „jedenastkę”. Goście poczuli szansę na remis – w 85 min strzelał Zaucha, ale obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. I tak oto druga wiosenna porażka Cracovii II stała się faktem.

Wisła Sandomierz - Cracovia II 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Uciński 4, 2:0 Uciński 7, 2:1 Budziński 36, 3:1 Abate 45, 3:2 Strózik 79 karny.
Wisła: Czarnogłowski – Bik, Korolskij, Sudy, Cichoń – Michalczyk, Furman, Szczypek, Wyjadłowski – Abate, Uciński (66 Kościółek).
Cracovia II: Madejski – Stachera (80 Mróz), Pieńczak, Bracik – Wiśniewski, Budziński, Ożóg (46 Gut), Zaucha - Kapek, Nowicki (46' Ogorzały) – Strózik.
Sędziował: Rafał Szydełko (Wola Rafałowska). Żółte kartki: Abate – Ożóg, Strózik. Widzów: 200.