Robert Kubica odmieni los Williamsa? "Ma wszystko, by...

Robert Kubica odmieni los Williamsa? "Ma wszystko, by wydobyć potencjał"

DW

Sportowy24

Aktualizacja:

Sportowy24

Robert Kubica odmieni los Williamsa? "Ma wszystko, by wydobyć potencjał"

©Bartek Syta

Robert Kubica ma być lekiem na problemy Williamsa? Według prognoz oficjalnego portalu Formuły 1, nowy sezon ma być wielką szansą dla Kubicy oraz jego zespołu, aby uniknąć kompromitacji i nie zakończyć mistrzostw na ostatnim miejscu. - Duet Kubica-Russell ma wszystko, by wydobyć cały potencjał z nowego samochodu Williamsa - twierdzi dziennikarz formula1.com.
Robert Kubica odmieni los Williamsa? "Ma wszystko, by wydobyć potencjał"

©Bartek Syta

Brytyjski ekspert twierdzi, że byrytjski zespół i konstruktor Formuły 1 potrzebuje doświadczenia Roberta Kubicy, aby odbić się od dna. Sezon 2018 był dla Williamsa katastrofalny. Kierowcy Siergiej Sirotkin i Lance Stroll zajęli kolejno 20. i 18. miejsce w klasyfikacji. Łącznie zdobyli w całej edycji tylko siedem punktów. Następny zespół Toro Rosso Honda zdobył ich ponad cztery razy więcej. - To nie jest brak szacunku dla Williamsa, czyli jednej z najlepszych drużyn w historii F1, ale to może być jedna z najśmielszych prognoz. Trzeba bowiem przyznać, że w zeszłym roku znalazła się ona na samym dnie - twierdzi Lawrence Barretto.

Los Williamsa ma odmienić Robert Kubica i George Russell. Jak uważa większość ekspertów F1, Polak nawet po długiej nieobecności jest lepszym wyborem niż poprzedni kierowcy. Ten duet ma wszystko, by wydobyć cały potencjał z samochodu. W zeszłym roku to się nie zdarzyło. Może Kubica i Russell nie gwarantują, że po wyścigach w Williamsie będą pić szampana na podium, ale zdobycie punktów nie powinno być tak trudne jak ostatnio - mówi Barretto.

Robert Kubica jest kierowcą Williamsa od 22 listopada 2018 roku. Tydzień później sponsorem zespołu został PKN Orlen.

Samochody gwiazd. Czym jeżdżą Lewy, Messi, Ronaldo?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?