Romana Roszak nie pojedzie na mistrzostwa do Francji....

Romana Roszak nie pojedzie na mistrzostwa do Francji. Kontuzja poważniejsza niż sądzono

Krzysztof Marczyk

Głos Koszaliński

Romana Roszak nie pojedzie na mistrzostwa do Francji. Kontuzja poważniejsza niż sądzono
Podczas konsultacji szkoleniowej, która odbyła się pod koniec października, groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Romana Roszak, liderka Energi AZS Koszalin.
Romana Roszak nie pojedzie na mistrzostwa do Francji. Kontuzja poważniejsza niż sądzono
Wtedy najczarniejszy scenariusz mówił o tym, że rozgrywająca koszalińskiej drużyny oraz reprezentacji Polski straci cały sezon. Okazało się, że po dwóch tygodniach Romka zagrała w meczu ze Startem Elbląg.

Po tym spotkaniu, kończącym 1. część sezonu, ból się nasilił. I ostatecznie selekcjoner kadry Leszek Krowicki zdecydował, że zawodniczka Energi AZS nie weźmie ani na turniej do hiszpańskiego Alicante (23-25-11), ani na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet Francja 2018 (29 listopada - 16 grudnia). Kontuzja okazała się znacznie poważniejsza, niż początkowo sądzono.

- Diagnoza jest dla zawodniczki, dla nas jako klubu oraz dla reprezentacji, po prostu fatalna - przyznał Waldemar Szafulski, drugi trener Energi AZS.

- Romka ma zerwane więzadło krzyżowe w związku z czym czeka ją rekonstrukcja kolana. Dziś (19 listopada - przyp. red.) pojechała do warszawskiej kliniki, gdzie leczy się polska kadra, na dalsze badania. Wszystko wskazuje na to, że czeka ją przymusowa przerwa do końca sezonu. To wielka strata. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć jej zdrowia. Jako klub, mamy czas do stycznia (5.01 wystartuje 2. runda rozgrywek Superligi - przyp. red.), by coś w zespole przebudować - podsumował trener Szafulski.Zobacz także Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:22


POLECAMY:

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej