Ronaldo znów wygrywa. Brazylijczyk był gwiazdą turnieju...

Ronaldo znów wygrywa. Brazylijczyk był gwiazdą turnieju pokera na Bahamach

Zdjęcie autora materiału
Tomasz Dębek

Aktualizacja:

Polska

Po zakończeniu kariery w lutym 2011 roku trzykrotny medalista mistrzostw świata (złoto w 1994 i 2002 roku, srebro 1998) imał się wielu zajęć. Został m.in. jedną z twarzy firmy PokerStars, dołączając do Rafaela Nadala, Borisa Beckera i Fatimy Moreiry de Melo. Początki nie były łatwe, ale dzięki lekcjom u rodaka Andre Akkariego osiągnął pierwszy duży sukces. W prestiżowym turnieju głównym PCA (wpisowe 10 300 dolarów) doszedł do dnia czwartego, odpadając na 26. miejscu. Wystartowało 816 pokerzystów, w tym najlepsi zawodowcy świata. Ronaldo wygrał ponad 42 tys. dolarów, dla zwycięzcy jest przewidziana wypłata w wysokości 1,5 miliona.

- Zacząłem grać, kiedy byłem piłkarzem Interu Mediolan. Około 1999 roku. Zasad nauczyli mnie koledzy z drużyny. Całkowicie zakochałem się w pokerze i już nie przestałem grać. Po zakończeniu kariery mam na moją pasję więcej czasu. Czerpię radość z rywalizacji, której bardzo mi brakowało po zawieszeniu butów na kołku. Wciąż muszę jednak się wiele nauczyć. Czytam książki, staram się coraz bardziej rozumieć grę. Robię postępy, wcześniej nie przypuszczałem, że będę mógł z powodzeniem grać na takim poziomie - zdradził 38-latek w rozmowie z organizatorami turnieju.

- Jestem pewien, że poker będzie coraz bardziej popularny w Brazylii. Zmieniliśmy opinię publiczną. W przeszłości mieli pokera za domenę kryminalistów, którzy grali w piwnicach, pili i palili. Teraz najważniejsze są umiejętności. To sport umysłowy. Ludzie rozumieją tę zmianę, doceniają to. Coraz częściej grają w internecie i na żywo. Dlatego tu jestem. Wierzę, że to wyjątkowa gra - dodał były zawodnik m.in. Realu Madryt i Barcelony.

W turnieju głównym PCA pozostało 24. graczy. Na zwycięzcę, którego poznamy w środę, czeka 1,5 miliona dolarów.

Obserwuj autora artykułu na Twitterze

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?