Rozgromili rywala, ale do Torunia wrócili bez dwóch graczy

(SOP)
Marcin Mikołajewicz (w środku) dla FC strzelił cztery gole
Marcin Mikołajewicz (w środku) dla FC strzelił cztery gole Sławomir Kowalski
Bardzo cenną wygraną odnieśli piłkarze halowi FC Toruń na boiskach Futsal Ekstraklasy.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha rozgromili na wyjeździe AZS UŚ Katowice 6:0 (1:0). Najlepszym graczem naszej ekipy był Marcin Mikołajewicz, który strzelił cztery gole.

Od pierwszych minut sobotniej potyczki FC przewał. Goście prowadzili od 10. minuty. Po zagraniu Ivana Delpiego, do siatki trafił Mikołajewicz. Chwilę później kapitan FC trafił w słupek.

Później obie strony miały okazję do strzelenia goli. Torunianie byli nieskuteczni, a katowiczanie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Nicolae Neagu.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla ekipy Klaudiusza Hirscha. W 22. min po raz drugi do siatki trafił Mikołajewicz, a chwilę później Mateusza Bednarczyka pokonał Sylwester Kieper.

Później torunianie wciąż powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali 6:0.

Nasz zespół w drogę powrotną wybrał się bez Marcina Mikołajewicza i Cleversona Pelca. Obaj zawodnicy z Katowic pojechali do Zielonej Góry na zgrupowanie reprezentacji Polski.

AZS UŚ Katowice – FC Toruń 0:6 (0:1). 0:1 M. Mikołajewicz (9.02), 0:2 M. Mikołajewicz (21.28), 0:3 S. Kieper (23.31), 0:4 K. Elsner (30.55), 0:5 M. Mikołajewicz (33.55), 0:6 M. Mikołajewicz (34.21)

FC: Neagu (37, Naparło) - Delpi, Pelc, Mikołajewicz, Elsner (żk) – Wojciechowski, Czyszek, Waszak, Kieper - Suchocki , Spychalski

Ulicami Torunia pobiegnie prawie 5 tysięcy zawodników

W niedzielę Festiwal Biegów Świętych Mikołajów [GALERIA]

Materiał oryginalny: Rozgromili rywala, ale do Torunia wrócili bez dwóch graczy - Nowości Dziennik Toruński