RSC Anderlecht - Raków Częstochowa 1:1. Cenny remis wicemistrzów Polski

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa zmierzyli się z Anderlechtem przegrywając 0:1  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa zmierzyli się z Anderlechtem przegrywając 0:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Rakow1921/Twitter
Przebywający na zgrupowaniu w Holandii piłkarze Rakowa Częstochowa w środę 14 grudnia rozegrali swój drugi mecz kontrolny. Wicemistrzowie Polski pojechali do Brukseli i zmierzyli się z utytułowanym klubem RSC Anderlecht remisując 1:1. Zobaczcie zdjęcia z meczu Anderlecht - Raków.

Piłkarze Rakowa od ubiegłego tygodnia przebywają na zgrupowaniu w Holandii. W sobotę częstochowianie rozegrali sparing z PSV Eindhoven ulegając 2:4, a w środę 14 grudnia pojechali do Brukseli, gdzie zmierzyli się z RSC Anderlecht. Spotkanie odbyło się w ośrodku treningowym Akademii belgijskiego klubu znajdującym się na obrzeżach stolicy tego kraju.

Drugi rywal Rakowa podczas grudniowego obozu to najbardziej utytułowany belgijski klub, który aż 34 razy zdobywał tytuł mistrza swojego kraju. Obecnie w składzie RSC Anderlecht dominują młodzi zawodnicy, a ostatni sezon klub z Brukseli zakończył na trzecim miejscu w tabeli.

Spotkanie kontrolne lepiej zaczęli częstochowianie, ale po strzale Iviego Lopeza piłka trafiła w słupek. Gospodarze odpowiedzieli składną akcją i po podaniu Francisa Amuzu uderzeniem z bliska Vladana Kovacevicia pokonał Lior Rafaelov. Częstochowianie próbowali wyrównać, lecz do przerwy Fabian Piasecki, Mateusz Wdowiak i Gustav Berggren nie wykorzystali dobrych okazji chybiając celu.

Po przerwie piłkarze trenera Papszuna dalej atakowali, ale popularne Fiołki mądrze się bronili nie zostawiając na boisku za dużo miejsca rywalom. Wicemistrzowie Polski wyrównali dopiero w doliczonym czasie gry po akcji rezerwowych. Po centrze Deiana Sorescu piłkę do siatki w ostatniej akcji meczu skierował Sebastian Musiolik. To był kolejny cenny sprawdzian dla graczy z Częstochowy.

Piłkarze lidera PKO Ekstraklasy w Beneluksie zostają do soboty. 17 grudnia częstochowianie rozegrają ostatni sparing z Fortuna Sittard i zaraz po nim wrócą do kraju. Na kolejny obóz zawodnicy Rakowa wyjadą 2 stycznia do Belek i w Turcji spędzą 20 dni.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ANDERLECHT - RAKÓW

Anderlecht - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)
Bramki
1:0 Lior Rafaelov (17), 1:1 Sebastian Musiolik (90+2)

Anderlecht (I połowa) Van Crombrugge - Murillo, Debast, Hoedt, Butera (21. Sadiki) - Refaelov, Ashimeru, Diawara, Verschaeren, Amuzu - Stroeykens.
(II połowa) Verbruggen - Murillo, Diawara, Hoedt, Sadiki - Refaelov (60. Angulo), Arnstad, Trébel, Verchaeren (73. Stassin), El Hadj - Stroeykens.

Raków Kovacević - Arsenić (88. Niewulis), Petrasek (68. Długosz), Svarnas (76. Rundić) - Tudor (88. Racovitan), Papanikolaou (76. Berggren), Berggren (46. Lederman), Kun (76. Sorescu) - Kochergin (34. Wdowioak), Piasecki (76. Musiolik), Ivi Lopez