Ruch Chorzów - LKS Goczałkowce-Zdrój LIVE, WYNIK, NA ŻYWO Ostatni mecz Niebieskich przy Cichej w tym sezonie. Będzie rewanż za porażkę?

Tomasz Kuczyński
21.11.2020. LKS Goczałkowice - Ruch Chorzów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
21.11.2020. LKS Goczałkowice - Ruch Chorzów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 12.06.2021 r. w meczu 37. kolejki III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów gra z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Niebiescy już awansowali do eWinner 2. Ligi, ale nie przestali wygrywać. Mają już 18. zwycięstw z rzędu! Czy podtrzymają niesamowitą serię z beniaminkiem z Goczałkowic? Poniżej prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice.

Koniec. Ruch przegrał pierwszy raz od 21 listopada, kiedy przegrał w Goczałkowicach też 1:2.

Doliczony czas, trwa oblężenie bramki LKS-u.

87. minuta. Coraz bliżej porażki Ruchu po 17. zwycięstwach z rzędu. Niebiescy jednak walczą do końca.

83. minuta. Ruch stara się wyrównać.

71. minuta. Ruch przegrywa 1:2. Rzut karny wykorzystał Piotr Ćwielong.

67. minuta. Mamy remis 1:1. Bramkę zdobył Szymon Gremborys.

Od 50. minuty Ruch prowadzi 1:0. Gol Jakuba Siwka.

Rozpoczęła się II połowa.

Koniec I połowy - na razie bez goli.

W 38. minucie zrobiło się gorąco przed bramką Niebieskich, gdy Konrad Kasolik był bliski samobója, przecinając podanie i posyłając piłkę na poprzeczką.

30. minuta. Wynik 0:0.

15. minuta. Ruch atakuje, ale nadal mamy remis 0:0.

Rozpoczął się ostatni ligowy mecz przy Cichej w tym sezonie.

Oto skład Ruchu

Wcześniej pisaliśmy:

Ruch przypieczętował awans na trzy kolejki przed końcem sezonu pokonując u siebie Miedź II Legnica 4:0. W poprzedniej kolejce wygrał w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem 3:2. W sobotę ostatni raz w tych rozgrywkach zagra przy Cichej, a mecz może zobaczyć 4348 kibiców, bo na tyle klub dostał zgodę z UM Chorzów.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu LKS Goczałkowice-Zdrój - Ruch Chorzów (21.11.2020)

RUCH - LKS GOCZAŁKOWICE LIVE

Na spotkaniu z rezerwami Miedzi było tylko 2176 widzów, ponieważ tyle wynosił dopuszczalny limit 25 procent. Ze względu na zmianę przepisów dotyczących koronawirusowych obostrzeń teraz do tego limitu nie liczą osoby w pełni zaszczepione. Ruch skorzystał z tej zmiany i w sobotę na Cichej może być więcej kibiców. Klub zachęca fanów, aby przyszli wcześniej na mecz. „Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kolejek przy bramach wejściowych, które również mają swoją ograniczoną przepustowość” - czytamy na stronie Ruchu, gdzie jest też informacja, że już od godziny 15 czynna będzie strefa gastronomiczna.

RUCH - LKS GOCZAŁKOWICE WYNIK

Mecz zapowiada się ciekawie, chociażby dlatego, że Ruch będzie chciał się zrewanżować za porażkę w Goczałkowicach 1:2 w 18. kolejce 21 listopada 2020 r. Niebiescy objęli prowadzenie po bramce Mariusza Idzika w 29. minucie z rzutu karnego. Gospodarze wyrównali w 51. minucie, gdy trafił Bartosz Marchewka, a wynik został ustalony po samobóju Patryka Sikory w 58. minucie. Po tym meczu rozpoczęła się seria zwycięstw Niebieskich.

RUCH - LKS GOCZAŁKOWICE NA ŻYWO

Po powrocie do swojego klubu Łukasz Piszczek może pełnić rolę drugiego trenera i korzysta z tej możliwości. Byłego reprezentanta Polski, który zakończył przygodę z Borussią Dortmund można w sobotę spodziewać się przy Cichej. W ekipie gości gra dobrze znany i lubiany przez kibiców Ruchu Piotr „Pepe” Ćwielong. LKS Goczałkowice zajmuje 9. miejsce i ma 45 punktów (Niebiescy jako lider mają ich już 92). W poprzedniej kolejce goczałkowiczanie wygrali u siebie z Polonią-Stalą Świdnica 1:0. Bramkę zdobył z rzutu karnego w 21. minucie Łukasz Hanzel.

RUCH - LKS GOCZAŁKOWICE TRANSMISJA ONLINE

Kibice Niebieskich, których zabraknie przy Cichej mogą zobaczyć mecz dzięki transmisji telewizyjnej online, którą przeprowadzi Ruch. Spotkanie skomentują rzecznik klubu Tomasz Ferens i były zawodnik chorzowian Mariusz Śrutwa. Transmisję przeprowadzi też Radio Widzew.

W przerwie meczu nastąpi wręczenie statuetek „Młode Cieśliki” dla wyróżniających się piłkarzy Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów oraz UKS Ruch Chorzów w kategoriach wiekowych od U-11 do U-19, a także futsalu i A-klasy.