Ruch Chorzów - Miedź II Legnica 4:0 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Niebiescy awansowali do II ligi! 16. z rzędu wygrana chorzowskiej drużyny

Tomasz Kuczyński
02.06.2021. Ruch Chorzów - Miedź II Legnica.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
02.06.2021. Ruch Chorzów - Miedź II Legnica. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W środę 2.06.2021 r. w meczu 35. kolejki III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów wygrał z rezerwami Miedzi Legnica 4:0 (3:0). Bramki zdobyli: Tomasz Foszmańczyk (2), Bartłomiej Kulejewski (32), Tomasz Wójtowicz (38), Jakub Siwek (86). Niebiescy zaliczyli 16. zwycięstwo z rzędu i na trzy kolejki przed końcem zapewnili sobie awans do II ligi! Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - Miedź II Legnica.

Dokładnie cztery lata temu Ruch rozegrał ostatni mecz w Ekstraklasie, remisując z Górnikiem Łęczna 2:2. Potem nastąpiły kolejne degradacje, aż Niebiescy wypadli poza szczebel centralny, lądując w II lidze. W poprzednim sezonie Niebiescy nie awansowali, ponieważ w momencie przedwcześnie zakończonych rozgrywek (przez pandemię koronawirusa) zajmowali 3. miejsce. Awans po 18 rozegranych kolejkach uzyskał Śląsk II Wrocław.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - Miedź II Legnica

Bramka Niebieskich już w 2. minucie

W środę Ruch wyszedł na murawę stadionu przy Cichej, aby przypieczętować awans do II ligi. Gospodarze napędzani głośnym dopingiem kibiców oraz obecnością na trybunie klubowych legend ruszyli z animuszem.

Na efekt nie trzeba było długo czekać. Najpierw groźnie strzelił Michał Mokrzycki. Następnie po rzucie rożnym jeden z obrońców wybił piłkę przed pole karne, a Tomasz Foszmańczyk huknął z woleja - 1:0!

Goście szybko pozbierali się po tym ciosie i nawet przejęli inicjatywę. Ruch czekał na swoke okazje. W 23. minucie uderzył Marcin Kowalski, a bramkarz Miedzi Rudolfs Oskars Soloha z trudem odbił piłkę.

Trzy gole do przerwy

W 32. minucie było już 2:0. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym Bartłomiej Kulejewski z bliska głową wpakował piłkę do siatki. Sześć minut padł trzeci gol dla Niebieskich. Błąd bramkarza gości wykorzystał Tomasz Wójtowicz i posłał piłkę do pustej bramki.

02.06.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Miedź II Legnica.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - Miedź II Legnica ZDJĘCIA KIBICÓW Święto na st...

Czwarty gol i wielkie świętowanie

Po przerwie na trybunach panowała atmosfera oczekiwania na moment świętowania awansu, co chyba udzieliło się piłkarzom.

Jakub Siwek postanowił jednak zadać gościom kolejny cios i mierzonym strzałem z dystansu trafił na 4:0.

Po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęło się wielkie świętowanie przy Cichej.

Ruch Chorzów - Miedź II Legnica 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Foszmańczyk (2), 2:0 Bartłomiej Kulejewski (32), 3:0 Tomasz Wójtowicz (38), 4:0 Jakub Siwek (86)

Ruch: Bielecki – Będzieszak (80. Kasolik), Wyroba, Kulejewski, Kowalski (51. Rudek) - Kwaśniewski, Mokrzycki (80. Słota), Neugebauer, Foszmańczyk (67. Siwek) , Wójtowicz – Janoszka (67. Biskup)

Miedź: Soloha - Pojasek, Pietrowski, Bartczak, Maciejewski, Niewiadomski - Garcia (71. Kwolek), Bahaid (58. Petk), Lewandowski (79. Poręba), Burgering (58. Stróżyński) - Caetano (71. Gardzielewicz).

Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole)