Ruch Chorzów - Miedź II Legnica LIVE, WYNIK, NA ŻYWO, TRANSMISJA Mecz o awans Niebieskich do II ligi. Wystarczy nawet remis

Tomasz Kuczyński
29.05.2021. W poprzedniej kolejce Ruch Chorzów wygrał w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 1:0. Karina Trojok
W środę 2.06.2021 r. w meczu 35. kolejki III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów grał u siebie z rezerwami Miedzi Legnica. Mecz trwał od godz. 18. Niebiescy wygrali 4:0 i awansowali do II ligi. Poniżej prowadzona była relacja LIVE z meczu Ruch Chorzów - Miedź Legnica.

90. minuta. Na Cichej jest bardzo głośno, bo Ruch wygrał 4:0! Koniec meczu.

86. minuta. 4:0. Jakub Siwek uderzył z dystansu.

75. minuta. Wynik się nie zmienia, choć Ruch mógł podwyższyć prowadzenie. Na Cichej pojawił się prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

67. minuta. Boisko opuścili Łukasz Janoszka i Tomasz Foszmańczyk. Kibice nagrodzili ich gromkimi brawami.

60. minuta. Wynik się nie zmienia, na trybunach trwa zabawa. Awans coraz bliżej.

Rozpoczęła się II połowa.

Koniec I połowy. Niebiescy prowadzą 3:0.

38. minuta. 3:0 dla Ruchu. Tomasz Wójtowicz wykorzystał błąd bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.

32. minuta. 2:0 dla Ruchu. Z bliska piłkę głową do siatki skierował Bartłomiej Kulejewski.

23. minuta. Uderzył Marcin Kowalski, a bramkarz Miedzi Rudolfs Oskars Soloha z trudem odbił piłkę.

20. minuta. Goście są częściej przy piłce. Ruch szuka szansy po przejęciu piłki.

15. minuta. Niewiele dzieje się na boisku. Ruch po zdobytej bramce gra spokojnie.

2. minuta. Ruch prowadzi 1:0. Bramkę zdobył Tomasz Foszmańczyk.

Rozpoczął się mecz w Chorzowie.

Oto skład Ruchu

Ruch Chorzów ma na koncie 15 zwycięstw z rzędu w grupie trzeciej III ligi. Na cztery kolejki przed końcem sezonu ma 12 punktów przewagi nad Polonią Bytom i lepszy bilans bezpośrednich meczów. Jednak drużyna trenera Łukasza Berety jeszcze nie awansowała do II ligi.

RUCH - MIEDŹ II LEGNICA LIVE

Wszystko przez trzecioligowy regulamin, który mówi, że w przypadku równej liczby punktów zdobytych przez dwa lub więcej zespoły o kolejności decyduje najpierw korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek.
To oznacza, że Ruchowi dziś wystarczy remis w meczu z Miedzią II Legnica.
- Mam nadzieję, że w środę postawimy kropkę nad „i”. Nie będziemy musieli patrzeć na inne wyniki i wspólnie z kibicami będziemy się cieszyć na Cichej - powiedział trener Bereta.

RUCH - MIEDŹ II LEGNICA NA ŻYWO

Ze względu na koronawirusowe obostrzenia na trybunach stadionu przy Ciche może zasiąść dziś 2176 widzów.

- Chciałbym, aby ta pieczęć była postawiona w środę. Życzyłbym sobie, aby to nie było na wyjeździe i fajnie, że Polonia też wygrała - mówił po meczu z Gwarkiem w Tarnowskich Górach kapitan Tomasz Foszmańczyk. - Mam nadzieję, że będzie okazja świętować z naszymi kibicami. To jest to, o czym myślimy i co nas nakręca.

RUCH - MIEDŹ II LEGNICA ONLINE

Niebiescy poprzednio fetowali awans 9 czerwca 2007 roku, gdy po czterech latach wrócili do Ekstraklasy. W tym dniu przy komplecie 12.000 kibiców pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0. Wtedy Ruch „zaklepał” sobie awans na trzy kolejki przed końcem sezonu remisując ze Stalą w Stalowej Woli 0:0. Niebiescy awansowali z 1. miejsca, a w tamtej ekipie byli Łukasz Janoszka i trener bramkarzy Ryszard Kołodziejczyk, którzy teraz też są w klubie z Cichej.

RUCH - MIEDŹ II LEGNICA WYNIK

Ruchowi teoretycznie zagraża jeszcze Polonia Bytom, która w środę o godz. 18 rozpocznie swój mecz przy Olimpijskiej z Rekordem Bielsko-Białą. Niebiescy nie zamierzają spoglądać na rywali i chcą sami załatwić sprawę. Przeciwnik wydaje się idealny na mecz o awans. Rezerwy Miedzi zajmują 12. miejsce i mają 40 punktów (Ruch zgromadził już 86 pkt). W listopadzie Niebiescy wygrali w Legnicy 3:0, a gole zdobyli Tomasz Foszmańczyk, Mariusz Idzik i Michał Mokrzycki.

RUCH - MIEDŹ II LEGNICA TRANSMISJA

Ze względu na ograniczoną liczbę widzów na stadionie chorzowski klub apeluje do karnerowiczów, którzy dziś nie mogą się pojawić przy Cichej, aby odstępowali swoje miejsca. Tym, którzy nie dostaną biletu pozostaje transmisja telewizyjna online przeprowadzona przez Ruch oraz transmisja na radiowidzew.pl.

RUCH - MIEDŹ II LEGNICA

W środę może dojść do symbolicznego wydarzenia. 2 czerwca 2017 roku Ruch rozegrał ostatni mecz w Ekstraklasie, remisując u siebie 2:2 z Górnikiem Łęczna, który również wtedy zaliczył spadek. Dziś Niebiescy mają wielką szansę rozpocząć marsz, którego celem jest powrót do elity.