Ruch Chorzów - Miedź II Legnica ZDJĘCIA KIBICÓW Święto na stadionie przy Cichej. Niebiescy wracają do II ligi

Tomasz Kuczyński
02.06.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Miedź II Legnica.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
02.06.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Miedź II Legnica. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W środę 2.06.2021 r. w meczu 35. kolejki III ligi (grupa trzecia) Ruch Chorzów grał z Miedzią II Legnica i wygrał 4:0. Kibice Niebieskich przyszli na Cichą, aby celebrować awans do II ligi. Ze względu na obostrzenia dotyczące koronawirusa na trybunach mogło pojawić się 2176 widzów. Zobacz ZDJĘCIA kibiców na meczu Ruch - Miedź II.

Kibice Ruchu od 2 czerwca 2017 roku musieli przełykać gorzkie pigułki w postaci kolejnych spadków Niebieskich. Wtedy chorzowianie rozegrali ostatni mecz w Ekstraklasie, a w poprzednim sezonie nie awansowali do II ligi, bo gdy rozgrywki przerwano zajmowali 3. miejsce. Tym razem Ruch idzie jak burza i fani spodziewali się, że po meczu z rezerwami Miedzi Legnica będzie okazja do świętowania.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch Chorzów - Miedź II Legnica

Działacze Ruchu nie zapomnieli o swych legendach, które zostały zaproszone na mecz. Spiker wyczytywał ich nazwiska, a kibice nagradzali oklaskami m.in. Eugeniusza Lercha, Tadeusza Małnowicza, Edwarda Lorensa, Ryszarda Kołodziejczyka, Stanisława Gawendę czy Henryka Wieczorka.

Kibice szybko mieli powody do zadowolenia, bo już w 2. minucie Tomasz Foszmańczyk huknął z woleja i Ruch objął prowadzenie. Gdy w 23. minucie głową na 2:0 strzelił Bartłomiej Kulejewski, Cicha na dobre się rozśpiewała. „Młyn” nadawał ton, a „dziesiona” też nie chciała być gorsza.

Trzecią bramkę dorzucił w 38. minucie Tomasz Wójtowicz, co jeszcze bardziej nakręciło kibiców do dopingu, włącznie z dzieciakami ze słynnego Sektora Rodzinnego. Do przerwy Ruch prowadził 3:0.

02.06.2021. Piłkarze i kibice Ruchu Chorzów świętują awans do II ligi.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów awansował do II ligi! ZDJĘCIA Feta przy Cichej ...

Około 80. minuty kibice już zaczęli śpiewać "Awans jest nasz"!, a Jakub Siwek dorzucił czwartą bramkę!

Ruch Chorzów - Miedź II Legnica 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Foszmańczyk (2), 2:0 Bartłomiej Kulejewski (32), 3:0 Tomasz Wójtowicz (38), 4:0 Jakub Siwek (86)