Ruch Chorzów - MKS Kluczbork ZDJĘCIA, WYNIK Niebiescy wygrali przedostatni sparing przed nowym sezonem

Tomasz Kuczyński
24.07.2021. Sparing: Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 3:0.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.07.2021. Sparing: Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 3:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W sobotę 24.07.2021 r. Ruch Chorzów rozegrał sparing z MKS-em Kluczbork, z którym rywalizował w poprzednim sezonie w III lidze. Niebiescy w nowym sezonie będą beniaminkiem e Winner. 2 Ligi. Ruch wygrał 3:0 (1:0). Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu z MKS-em. Kluczbork.

Ruch rozpocznie sezon 30 lipca, kiedy zagra przy Cichej z Pogonią Siedlce (początek o godz. 19.20). Sparing z MKS-em był przedostatnim sprawdzianem przed ligą. Niebiescy mają jeszcze w planie mecz z czwartoligowym Skalnikiem w Sulejowie (niedziela, 25 lipca, godz. 11).

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Ruch Chorzów - MKS Kluczbork, 24.07.2021

Zespół trenera Jarosława Skrobacza w czasie letnich przygotowań wygrał z Hajnałem Kety 9:0, zremisował z GKS-em 1962 Jastrzębie i Odrą Opole po 0:0, przegrał z Koroną Kielce 0:1 i pokonał Ruch Zdzieszowice 6:0.

W sobotę trener Skrobacz debiutował w meczu przy Cichej. W zespole Ruchu brakowało Łukasza Janoszki, który jest w trakcie leczenia stanu zapalnego ścięgna Achillesa. Uraz ma Michał Mokrzycki.

Ruch atakował od samego początku i objął prowadzenie w 11. minucie. Tomasz Neugebauer uderzył zza pola karnego i pokonał bramkarza gości. Kibice głośnymi brawami nagrodzili efektowny strzał i gola. Gospodarze mieli przewagę, ale nie umieli jej przełożyć na następne bramki. Pod koniec I połowy groźnie strzelił z dystansu Mateusz Wojtek.

Od 55. minuty było 2:0. Przemysław Szkatuła zagrał do Jakuba Siwka, ten wyłożył piłkę na piąty metr do Daniela Szczepana, który skierował ją do siatki. W 72. minucie Siwek strzeli sprzed linii 16 metrów i było 3:0.

Sparing, 24.07.2021 r. Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Neugebauer (11), 2:0 Daniel Szczepan (55), 3:0 Jakub Siwek (72)

Ruch: (I połowa) Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski - Kacper Będzieszak, Mateusz Wojtek, Tomasz Neugebauer, Tomasz Foszmańczyk, Filip Żagiel, Tomasz Wójtowicz - Michał Biskup.
(II połowa) Maciej Styrczula - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki (62. Tomasz Dyr), Marcin Kowalski - Piotr Kwaśniewski, Tomasz Neugebauer (62. Jakub Nowak), Piotr Wyroba, Tomasz Foszmańczyk, Jakub Siwek, Przemysław Szkatuła - Daniel Szczepan.

Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów (lato 2021)

Przybyli: Tomasz Dyr (Ślęza Wrocław), Filip Nawrocki (Lech II Poznań), Maciej Styrczula (Podhale Nowy Targ), Daniel Szczepan (GKS 1962 Jastrzębie), Przemysław Szkatuła (Pniówek Pawłowice), Filip Żagiel (Polonia Bytom).

Ubyli: Jakub Grzywaczewski (Cracovia), Bartosz Guzdek (Widzew Łódź), Anatolij Kozłenko (GKS Tychy), Daniel Paszek (AKS Mikołów), Mariusz Idzik, Mateusz Lechowicz, Tomasz Mamis, Jakub Rudek, Jakub Słota, Kamil Swikszcz.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0