Tomasz Kuczyński
Niebiescy są już gotowi do wiosny. Zaczną rundę 6 marca 2021 roku od meczu w Chorzowie z Polonią-Stalą Świdnica. Ruch Chorzów
W sobotę 6.03.2021 r. w meczu 20. kolejki grupy trzeciej w III lidze Ruch Chorzów grał z Polonią-Stalą Świdnica. Niebiescy od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica.

Koniec. 3 punkty dla Niebieskich na początek rundy wiosennej.

87. minuta. Tempo spadło, nastąpiły zmiany w składach. Mecz spokojnie zmierza do ostatniego gwizdka.

80. minuta. Wynik się nie zmienia. Goście pięć minut wcześniej mieli okazję. Szymon Tragarz z ostrego kąta strzelił w słupek.

65. minuta. Nadal 3:0.

51. minuta. 3:0 dla Ruchu! Michał Biskup zachował zimną krew i mimo asysty obrońców skierował piłkę do siatki.

Dzieje się. Najpierw Piotr Wyroba trafił z dystansu w poprzeczkę, a potem bramkarz Ruchu Jakub Bielecki wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam!

Przy Cichej rozpoczęła II druga połowa meczu Ruch - Polonia-Stal Świdnica.

Koniec I połowy. Niebiescy zasłużenie prowadzą 2:0.

31. minuta. Ruch zdobywa drugą bramkę. Piłka po strzale Piotra Wyroby i po rykoszecie wpadła do bramki gości.

17. minuta -1:0 dla Ruchu. Bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Mokrzycki. Wcześniej faulowany był Tomasz Foszmańczyk.

Ruch atakuje, ale wynik pozostaje bez zmian - 0:0.

Przy Cichej trwa już mecz Ruchu z Polonią-Stalą. Pierwszą okazję miał Łukasz Janoszka, ale główkował niecelnie.

W takim składzie zagra Ruch Chorzów:

Wcześniej pisaliśmy:

Kibice Niebieskich już nie mogą się doczekać startu rundy wiosennej. Przy Cichej cel jest tylko jeden - awans. Ruch zajmuje 1. miejsce w tabeli i tylko z tej pozycji może wrócić do II ligi. Rundę rewanżową chorzowianie rozpoczną od meczu u siebie ze Polonią-Stalą Świdnica.

RUCH - POLONIA-STAL ŚWIDNICA LIVE

Niebiescy w przerwie zimowej stracili ważne ogniwo, bo Mateusz Winciersz przeniósł się do Piasta Gliwice. Poważnie kontuzjowani są Patryk Sikora (wiosną nie zagra) i snajper chorzowian Mariusz Idzik. Ruch dzień przed pierwszym wiosennym meczem wypożyczył do końca sezonu z Rekordu Bielsko-Biała 18-letniego Bartosza Guzdka. Wypożyczony z Piasta Gliwice jest ukraiński pomocnik Anatolij Kozłenko, a z Cracovii bramkarz Jakub Grzywaczewki. Pozostali nowi zawodnicy w Ruchu to: Piotr Wyroba (Rekord), Tomasz Mamis (Śląsk Wrocław, jesienią na wypożyczeniu w Polonii Nysa) oraz Michał Biskup, który powrócił do piłki po 3,5-rocznej przerwie.

RUCH - POLONIA-STAL ŚWIDNICA TRANSMISJA

Przy Cichej zaostrzono apetyty kibiców poprzez nietypową, hip-hopową prezentację drużyny, o której jest głośno w całej piłkarskiej Polsce. Prezentacja pod hasłem „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!” odbyła się online, ale zrobiła wielkie wrażenie na odbiorach (możesz ją zobaczyć TUTAJ )

Ze względu ciągle zamknięte stadiony Ruch wprowadził e-karnerty, których kupno zapewnia dostęp do transmisji z meczów przy Cichej. Można też wykupić jednorazowy dostęp, tak jak w przypadku sobotniego meczu z Polonią-Stalą Świdnica. Mecz komentować będą Tomasz Ferens i Mariusz Śrutwa. Nowością jest studio z gośćmi przed i po meczu.

RUCH - POLONIA-STAL ŚWIDNICA WYNIK NA ŻYWO

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 Ruch wygrał w Świdnicy z beniaminkiem 4:2. Polonia-Stal jednak postraszyła Niebieskich, bo po 25 minutach prowadziła 2:0 i wynik ten utrzymał się do przerwy. W II połowie dla gości trafiali: Mariusz Idzik (55), Michał Mokrzycki (62), Kacper Kawula (76), Piotr Kwaśniewski (80).

Po rundzie jesiennej Polonia-Stal jest ostatnia w tabeli i ma 10 punktów. Liderujący Ruch zgromadził 44 punkty. Druga Polonia Bytom ma ich 42, a Ślęza Wrocław 38.

RUCH - POLONIA-STAL ŚWIDNICA NA ŻYWO

W Świdnicy chyba wierzą jeszcze w utrzymanie, bo zimą do Polonii-Stali trafiło sześciu nowych zawodników: Damian Szydziak (Ślęza Wrocław), Kornel Ciupka i Kacper Osiadły (obaj wypożyczeni z Górnika Polkowice), Damian Kasprzak (Zagłębie Lubin, grał w rezerwach), Maciej Diduszko (wypożyczony z Chrobrego Głogów, jesienią grał w Ślęzie) i bramkarz Kamil Szawaryn (Concordia Elbląg).