Tomasz Kuczyński
29.01.2021. Sparing: Ruch Chorzów - Znicz Kłobuck 3:1.
29.01.2021. Sparing: Ruch Chorzów - Znicz Kłobuck 3:1. YouTube/Ruch Chorzów
W piątek 29.01.2021 r. Ruch Chorzów rozegrał sparing z czwartoligowym Zniczem Kłobuck. Niebiescy zagrali w eksperymentalnym składzie i wygrali 3:1 (1:0). Dwa gole zdobył Jakub Siwek.

Ruch na sobotę ma zaplanowany sparing z GKS-em Tychy, a w piątek zagrał ze Zniczem Kłobuck. Mecz odbył się przy sztucznym oświetleniu na boisku „Kresy”. Piłkarzom przyszło rywalizować na murawie pokrytej śniegiem.

Ruch testował 22-letniego obrońcę Bartosza Olszewskiego ze Skry Częstochowa. Bliski przejścia do klubu z Chorzowa jest 18-letni pomocnik Tomasz Mamis, który jesienią był wypożyczony ze Śląska Wrocław do Polonii Nysa. W piątek zagrał w drugiej połowie. Testowany był też 18-letni obrońca Michał Ciołkowski z GKS-u Bełchatów.

Pierwszą bramkę strzałem z bliska zdobył tuż przed przerwą Bartłomiej Kulejewski. Goście odpowiedzieli golem z rzutu wolnego Dawida Wojtyry.

W 75. minucie faulowany był Michał Biskup i Jakub Rudek podszedł do rzutu karnego. Bramkarz gości obronił jednak jego strzał z 11 metrów.

Trzy minuty później Jakub Siwek uderzył po ziemi z rzutu wolnego i było 2:1. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:1, ustalając wynik.

W Ruchu wiosną może zabraknąć bramkarza Kamila Lecha, który przebywa na testach w pierwszoligowym GKS-ie Bełchatów.

Ruch Chorzów – Znicz Kłobuck 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Kulejewski (45), 1:1 Dawid Wojtyra (66), 2:1 Jakub Siwek (78), 3:1 Jakub Siwek (83)

Ruch: T. Nowak (61. Bielecki) - Lechowicz (46. Wyroba), Słota, Kulejewski (46. Kasolik), Olszewski (58. Ciołkowski) - Foszmańczyk (46. Mamis), Neugebauer (46. Biskup), Wójtowicz, Siwek, Paszek (46. Rudek) – Swikszcz.