Rugby na Pomorzu. Ogniwo Sopot lepsze od Lechii Gdańsk....

Rugby na Pomorzu. Ogniwo Sopot lepsze od Lechii Gdańsk. Ambicja zawsze się opłaca

Adam Mauks

Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Rugby na Pomorzu. Ogniwo Sopot lepsze od Lechii Gdańsk. Ambicja zawsze się opłaca

©Piotr Hukało

Klasyk polskiego rugby zapoczątkował II fazę rozgrywek ekstraligi. W Gdańsku zmierzyły się piętnastki Lechii i Ogniwa, które po I fazie sezonu zasadniczego znalazły się w pierwszych trójkach swoich grup i awansowały do grupy mistrzowskiej. Ta sztuka nie udała się Arce Gdynia, która musi walczyć o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Rugby na Pomorzu. Ogniwo Sopot lepsze od Lechii Gdańsk. Ambicja zawsze się opłaca

©Piotr Hukało

Zdecydowanym faworytem meczu w Gdańsku było Ogniwo, które chce po raz kolejny zagrać w finale mistrzostw Polski. I choć sopocianie muszą grać bez Piotra Zeszutka, który walczy o miejsce w składzie zawodowej angielskiej drużyny Harlequins Londyn, to większość kibiców stawiała właśnie na wygraną Ogniwa.

Mimo ubytków kadrowych Lechii oraz wyjazdu trenera Jurija Buchało do Kazania (pomagał Januszowi Urbanowiczowi w prowadzeniu kadry kobiet) biało-zieloni zagrali całkiem przyzwoicie stawiając mocny opór Ogniwu, które swój skład wzmocniło - lub jak kto woli - uzupełniło Władysławem Grabowskim z Arki i Radosławem Bysewskim, który ostatnio grał we Francji.

Ogniwo mecz wygrało, ale sukces nie przyszedł łatwo. Brak Piotra Zeszutka, lidera tej drużyny, był aż nadto widoczny. Ogniwo jeśli myśli o grze w finale, musi zacząć grać dużo lepiej. Lechia, mimo porażki, nie musi się wstydzić swojego występu, a w nagrodę za ambicję wywalczyła bonus defensywny, czyli punkt za porażkę nie większą niż 7-punktową.

Arka swój pierwszy mecz tej fazy sezonu zagra 15 września w Gdyni ze Skrą Warszawa. W dobrych nastrojach z Zielonej Góry wrócili rugbiści I-ligowej Arki Rumia, którzy pokonali tamtejszą Watahę 25:19.

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 17:24 (10:10)

Punkty dla Lechii: Paweł Boczulak 5, Marek Płonka jr 5, Robert Wójtowicz 5, Miłosz Popławski 2. Dla Ogniwa: Grzegorz Szczepański 10, Wojciech Piotrowicz 9, Robert Graban 5

Ogniwo: Marcin Wilczuk, Rau, Mokrecow - Graban, Anuszkiewicz - A.Piotrowski, Powała-Niedźwiecki, Grabowski - Plichta - Piotrowicz, Czasowski, Szczepański, Przychocki, Burrows - Szablewski oraz Bysewski, Zając, Mariusz Wilczuk, Malochwy.

Lechia: Kacprzak, Buczek, Muchlado - Smoliński, Lademann - Płonka, Olszewski, Pawłowski - Boczulak - Popławski - Narwojsz, K.Bracik, M.Bracik, Zieliński, - Wójtowicz oraz Szymanowski, Wesołowski, Witulski, Dobkowski, Fostiak, Kossakowski, Rymon-Lipiński, Witoszyński.

Michał Nalepa po meczu Arka - Zagłębie Sosnowiec: Uważam, że sędzia popełnił dziś parę błędów


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej