DW
QarabagFK/Twitter
Na niecały tydzień przed pierwszym meczem Karabach Agdam może się pochwalić dobrymi wynikami w sparingach. W środę mistrzowie Azerbejdżanu zremisowali z dwoma silnymi rywalami. Z Holstein Kiel padł wynik 2:2, a z Universitatea Craiova 1:1.

Trzy sparingi bez porażki

W minioną środę Karabach Agdam rozegrał swój pierwszy sparing przed nowym sezonem. Mistrzowie Azerbejdżanu nieco postrzelali, bo wygrali z rumuńskim Botosani aż 4:0.

W ciągu tygodnia zespół Qurbana Qurbanova szlifował kondycję i taktykę przed pierwszą rundą eliminacji do Ligi Mistrzów. Dziś z kolei zagrał dwa kluczowe sparingi przed spotkaniem z Lechem Poznań.

W południe mistrzowie Azerbejdżanu zmierzyli się z Holstein Kiel. Zespół z 2. Bundesligi szybko stracił dwa gole i do przerwy przegrywał już 0:2 po bramkach Ramila Szejdajewa. W drugiej połowie rywal Kolejorza zagrał w nieco odmienionym składzie i to niemiecka drużyna przejęła inicjatywę. Efektem tego było trafienia Philippa Sandera w 56. minucie i gol z karnego Otschi Wriedt 20 minut później.

W meczu rozegranym o 18:30 Azerowie zmierzyli się z rumuńskim Universitatea Craiova i zremisowali 1:1. Karabach objął prowadzenie w 16. minucie za sprawą Filipa Ozobicia. 20 minut później wyrównał Andrei Ivan.

Drużyna Karabachu mierzy się w międzynarodowych sparingach, a to zupełnie inny kierunek od Lecha Poznań. Mistrz Polski gra tylko z ligowcami. Do tej pory przegrał z Widzewem Łódź (1:2) i Pogonią Szczecin (0:1), a także wygrał z Jagiellonią Białystok (2:1).

Pierwszy mecz Lecha z Karabachem odbędzie się 5 lipca.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Trzy polskie drużyny już na początku lipca rozpoczną grę w eliminacjach europejskich pucharów. Wyjątkiem jest Raków Częstochowa, który jako wicemistrz zmagania zacznie w drugiej połowie miesiąca. Jak zmieniły się kadry naszych pucharowiczów? Sprawdźcie, kto odszedł, a kto przyszedł do Lecha, Rakowa, Pogoni oraz Lechii.

Transfery Lecha, Rakowa, Pogoni i Lechii. Kogo pozyskały eki...