Sabina Jarząbek wygrała Bieg Fabrykanta w Łodzi. Poprawiła też rekord życiowy

dor
Sabina Jarząbek wygrała ósmą edycję Biegu Fabrykanta w Łodzi.
Sabina Jarząbek wygrała ósmą edycję Biegu Fabrykanta w Łodzi. Fot. Archiwum prywatne
Sabina Jarząbek zwyciężyła w 8. edycji Biegu Fabrykanta w Łodzi. Ustanowiła też rekord życiowy na dystansie 10 kilometrów -35,33, lepszy o 2 minuty od poprzedniego ustanowionego w marcu w Kielcach.

Start oraz meta biegu były zlokalizowane w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zaś sama trasa składająca się z dwóch pętli pięciokilometrowych nie należała do najłatwiejszych. - Było dużo zakrętów oraz nierówności. Pogoda dla biegaczy była idealna - temperatura około 15 stopni oraz kibice dopingujący na całej trasie dodawali mocy. Rezultat ten jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski kobiet na 10 kilometrów - powiedziała Sabina Jarząbek z KKL Kielce.

W biegu tym wziął udział także Tomasz Biskupski, który był 4 w kategorii open i pierwszy w swojej kategorii wiekowej. Uzyskał czas - 33,29.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Sabina Jarząbek wygrała Bieg Fabrykanta w Łodzi. Poprawiła też rekord życiowy - Echo Dnia Świętokrzyskie