Piotr Janas
Piotr Janas
Patryk Makuch (z lewej) dwa razy pokonał bramkarza Sandecji
Patryk Makuch (z lewej) dwa razy pokonał bramkarza Sandecji FOT. Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica w wygrała z Sandecją Nowy Sącz 3:1 w meczu 12. kolejki Fortuna 1 ligi. Dwie bramki zdobył wychowanek Miedzianki Patryk Makuch.

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 1:3

Miedź Legnica zgodnie z kalendarzem 12. kolejki miała zmierzyć się z Sandecją w Nowym Sączu. Na prośbę tych drugich mecz ten rozegrano w Legnicy, ponieważ na stadionie w Nowym Sączu trwają prace remontowe. Formalnie to Sandecja była gospodarzem, ale wiadomo, że miejscowe trybuny niosły swym dopingiem Miedziankę.

„Goście” do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Patryka Makucha. Zaraz po zmianie stron wychowanek Miedzi podwyższył na 2:0, ale osiem minut później Michał Walski zamienił karnego na gola i legniczanie prowadzili już tylko 1:2. W samej końcówce jedenastkę mieli jednak podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego. Do piłki podszedł Nemanja Mijušković i ustalił wynik na 3:1 dla Miedzi.

W miniony weekend meczów ligowych nie grał ani Chrobry Głogów, ani Górnik Polkowice. Wszystko przez powołania piłkarz do kadr narodowych. Głogowianie rozegrali sparing z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin, który zakończył się remisem 1:1.

Bramki: Walski 62-k. - Makuch 31, 54, Mijušković 90-k.
Sandecja: Pietrzkiewicz - Kobryń, Rudol, Boczek, Wawszczyk (89. Wolny) - Janicki (57. Szczepanek), Kasprzak (57. Fall), Walski (66. Piter-Bučko), Šovšić, Zych - Dikow.
Miedź: Lenarcik - Martínez, Mijušković, Aurtenetxe, Carolina - Stróżyński (77. Śliwa), Dominguez (86. Bahaïd), Tront, Lehaire (72. Chuca), Garcia (77. Zapolnik) - Makuch (86. Bednarski).

Pozostałe wyniki:
Arka Gdynia - Korona Kielce 0:0; GKS Katowice - GKS Tychy 2:2 (Szwedzik 8, 16 - Malec 82, Repka 85-sam.); Zagłębie Sosnowiec - Resovia 0:1 (Kubowicz 45); Widzew Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (Montini 33, Guzdek 36, Danielak 66 - Rumin 45-k.).
20.10: Górnik Polkowice - Puszcza Niepołomice (g. 18), Odra Opole - Skra Częstochowa (g. 20:30) - w pierwotnym terminie spotkania te zostały przełożone ze względu na powołania piłkarzy do reprezentacji.
21.10: Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała - przełożone ze względu na powołania piłkarza gospodarzy do reprezentacji.
Mecz: Chrobry Głogów - ŁKS - przełożony z powodu powołania zawodnika gospodarzy do reprezentacji. Nowy termin nie został jeszcze ustalony.

Sparing

KGHM Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Bramki: Chodyna 14 - Van der Heijden 57
Zagłębie (I połowa): Hładun - Kłudka, Lepczyński, Pantić, Sobczak - Chodyna, Żygulow, Starzyński, Kusztal, Pieńko - Zajíc.
II połowa: Hładun (78. Steffen) - Chodyna, Pantić (71. Lepczyński), Soler, Sobczak (71. Kłudka) - Daniel, Starzyński (62. Łakomy), Pakulski, Kusztal, Živec - Podliński.
Chrobry: Dybowski (46. Leszczyński) - Ilków-Gołąb (46. Ziemann), Iwanowicz (30. Michalec), Bougaidis (60. Iwanowicz), Banasiak (46. Kolenc) - Dziąbek (60. zaw. testowany), Mandrysz (46. Rzuchowski), Cywka (46. Bochnak), Lebedyński (46. Machaj), Tupaj - Turski (46. Van der Heijden).