Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała pierwszy mecz w sezonie

(paz)/piotrkowianin.pl
Wojciech Zydroń, grający trener Pogoni, wykorzystał siedem na siedem rzutów karnych. Kuba Hajduk
Portowcy pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 28:25.

MKS Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28 (13:14)
MKS Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Banisz - Mróz 7, Woynowski 2, Góralski 1, Nastaj 2, Makowiejew 5, Tórz 2, Pacześny 6, Wędrak, Krawczenko.
Karne: 4/5
Kary: 12 min (Tórz x3, Pacześny, Krawczenko, Makowiejew).
Sandra Spa: Tatar, Matkowski - Grzegorek 5, Bruna 1, Garbacewicz, Karnacewicz, Krupa 4, Jedziniak 6, Krysiak 2, Kniaziew 2, Zydroń 7/7, Fedeńczak 1.
Karne: 7/7
Kary: 10 min (Kniaziew x3, Bruna, Grzegorek).
Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck).

Pogoń do Piotrkowa pojechała osłabiona brakiem Arkadiusza Bosego, Mateusza Zaremby i Adama Wąsowskiego. Ostatecznie w meczu nie zagrał też Bartosz Konitz, który powoli wraca do pełni sił po operacji barku.

Oba zespoły przed tym spotkaniem były bez punktu. Nic dziwnego, że na parkiecie trwała walka na całego. W 23. minucie czerwoną kartkę dostał gracz gospodarzy Marcin Tórz, dwie minuty później dołączył do niego Kirył Kniaziew z Pogoni.

Mecz źle się zaczął dla gości. W 17. minucie było już 9:6 dla Piotrkowianina. Pogoń jednak się pozbierała i do przerwy prowadziła 14:13.

W drugiej połowie szczecinianie utrzymywali przewagę 1-2 bramek. Gospodarze byli bardzo nieskuteczni. W końcówce Pogoń odjechała na trzy bramki i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Siedem bramek z rzutów karnych (na siedem prób) zdobył dla Pogoni jej grający trener Wojciech Zydroń. Skuteczny był też prawoskrzydłowy Wojciech Jedziniak (sześć bramek).

W środę do Szczecina przyjeżdża Vive Tauron Kielce. Początek meczu w Azoty Arenie o godz. 18.30.

Materiał oryginalny: Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała pierwszy mecz w sezonie - Głos Szczeciński