Sensacja! Barcelona rywalem piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce w meczu o brązowy medal Ligi Mistrzów

Paweł Kotwica, Elżbieta Święcka z Kolonii
Barca Lassa niespodziewanie będzie rywalem PGE VIVE Kielce w meczu o brązowy medal turnieju Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, który odbywa się w niemieckiej Kolonii. Mistrzowie Hiszpanii przegrali półfinałowy mecz z Vardarem Skopje 27:29, a mistrzowie Polski ulegli Telekomowi Veszprem 30:33. Spotkanie o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.15, finał, w którym zagrają drużyny ze Skopje i z Veszprem, o 18.

Barca Lassa - Vardar Skopje 27:29 (16:9)

Barca: Perez de Vargas (10/37 = 27 %, Moller (0/2 = 0 %)- Tomas 2, Entrerrios 2, Andersson, Arino 3, Gomez 9 (2), Syprzak 1, Thiagus Petrus 2, Dolenec, Mem 3, Duarte 2, Ilić 1, Palmarsson 1, Fabregas 1.

Vardar: Milosavljev (17/42 = 40 %) - Stoiłow 1, Kristopans 10, Ferreira Moraes 4, Dissinger 2, Karacić 5, Skube 1, Kalarasz, Cupić 3 (2), Dibirow 2, Gorbok, Sziszkariow 1.

Zespół z Katalonii prowadził wyraźnie niemal przez cały mecz - do przerwy różnicą aż siedmiu bramek. Jeszcze w 47 minucie było 25:19 dla Barcy. W końcówce gra mistrzów Hiszpanii kompletnie się załamała i Vardar szybko odrabiał straty. W 58 minucie był remis 26:26, a końcówka spotkania należała zdecydowanie do skopjan.

W końcówce meczu kontuzji nogi doznał zawodnik Vardaru, chorwacki playmaker Igor Karacić, który od przyszłego sezonu ma być graczem PGE VIVE. Według chorwackich dziennikarzy to tylko niegroźna kontuzja mięśnia dwugłowego uda, prawdopodobnie mocny skurcz.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]