Siatkarki ŁKS Commercecon postawiły się obrońcy trofeum

Dariusz Kuczmera
ŁKS Commercecon w Stambule
ŁKS Commercecon w Stambule Fot. CEV
Łódzkie Wiewióry pokazały pazury. ŁKS Commercecon z zębem zagrał w Stambule rewanż w fazie play-off o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z tamtejszym VakifBankiem.

Pierwszy mecz w Łodzi zakończył się wygraną obrończyń trofeum 3:0, więc tak z ręką na sercu mało kto wierzył w wygraną. Ważna była nauka, która będzie procentować w następnej edycji.
Łodzianki, grając bez obciążeń, zaprezentowały dobrą siatkówkę. W pierwszym secie prowadziła 22:21, ale ostatecznie przegrały do 23.
W drugim secie łodzianki od stanu 20:24 potrafiły wygrać sześć piłek i przegrać tylko jedną. Prowadziły 26:25, ale gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrywając drugiego seta zapewniły sobie awans. Ale co się najadły strachu... Kibice tureccy bili brawo łodziankom za pokaz gry bez kompleksów.

Trzeci set, również wyrównany, zakończył mecz. Łódzkie Wiewióry nie mają się czego wstydzić. Valentina Diouf zdobyła 23 punkty. Wpadła w oko tureckim szkoleniowcom.

Już 6 marca (poniedziałek) o 19 Łódzkie Wiewióry podejmą w meczu 18. kolejki TAURON Ligi ekipę Roleskiego Grupa Azoty Tarnów.
W systemie https://sportarena.makis.pl/ aktywna jest już sprzedaż biletów na dwa najbliższe mecze domowe ŁKS Commercecon:
06.03.2023 o 19:00 z Roleskim Grupą Azoty Tarnów
10.03.2023 o 19:00 z BKS Bostik Bielsko-Biała

VakifBank Stambuł - ŁKS Commercecon 3:0 (25:23, 28:26, 25:23).
ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska 5, Valentina Diouf 23, Zuzanna Górecka 10, Aleksandra Gryka 5, Roberta Ratzke, Lana Scuka 6, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Anastazija Hryshchuk 1, Angelika Gajer, Julita Piasecka 2. Kinga Drabek. Trener: Alessandro Chiappini.