Dariusz Kuczmera
Siatkówka. Spodziewaliśmy się dobrego meczu i taki był. Siatkówkę na najwyższym poziomie zaprezentowali nam zawodnicy PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii.

Mecz oglądał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.

Bełchatowianie zaczęli mecz bez Filippo Lanzy, któremu dokuczały problemy zdrowotne. Pojawił się dopiero w końcówce pierwszego seta, gdy losy tej partii były przesądzone. Rzeszowianie zdobyli siedem punktów z rzędu, od stanu 15:14 do 22:14 i było po secie. Siatkarze PGE Skry rozstrzelani zostali głównie zagrywką. Przegrali partię do 18. Po zmianie stron role też się odmieniły. Teraz zagrywka była mocną stroną bełchatowian. Aleksandas Atanasijević, Mateusz Bieniek (dwa razy z rzędu), Dick Kooy, Wiktor Musiał zdobywali punkty po asach serwisowych. Rozdrażniona PGE Skra pokazała Resovii miejsce w szeregu i zdeklasowała rywala do 13. Lider nie przywykł do takich porażek.

Trzecia partia była fantastyczna. Z obu stron oglądaliśmy doskonałe akcje. Bełchatowianie wyszli na prowadzenie 23:21, Resovia popełniła błędy w końcówce i gospodarze wygrali partię do 22. Wszyscy siatkarze PGE Skry grali na bardzo wysokim poziomie. Pięciu miało w tym momencie na koncie przynajmniej 10 punktów: Aleksandar Atanasijević 12, Mateusz Bieniek 11, Karol Kłos 11, Dick Kooy 10, Lukas Vasina 10.

W czwartej partii goście prowadzili 16:11, ale siatkarze PGE Skry potrafili odrobić straty – wyszli na prowadzenie 17:16. Niestety, końcówka należała do Resovii.

Piąty set. Po bloku Karola Kłosa było 4:2 dla gospodarzy. Po kolejnym asie Toreya DeFalco zrobiło się 5:5. Zmiana stron następuje przy prowadzeniu PGESkry 8:7. I nastąpił dramat w naszej drużynie. Osiem punktów z rzędu zdobyli rzeszowianie. Podopieczni trenera Joela Banka nie zdobyli ani jednego punktu i przegrali. W tym meczu były 22 asy serwisowe.

Przed meczem odbyła się uroczystość pożegnania. Z bełchatowskim klubem rozstał się wieloletni wiceprezes Grzegorz Stawinoga.

Co czeka siatkarzy PGE Skry Bełchatów?

W środę, 26 października, godz. 20.15 rewanżowy mecz Pucharu CEV z Dynamo Apeldoorn (pierwszy mecz 3:0 dla PGE Skry), a w Plus Lidze w sobotę, 29 października, godz. 14:45 mecz w Bełchatowie z Projektem Warszawa. Wejściówki są do nabycia: bilety.skra.pl/, w Sklepie Kibica w hali Energia (poniedziałek - piątek 8 - 14) oraz na wyspie handlowej PGE Skry w Galerii Olimpia (poniedziałek - piątek 14:15 - 18).

Wynik meczu 5. kolejki PlusLigi

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (18:25, 25:13, 25:22, 22:25, 8:15)
PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Lukas Vasina 14, Mateusz Bieniek 16, Aleksander Atanasijevic 18, Dick Kooy 13, Karol Kłos 16, Kacper Piechocki oraz Filippo Lanta, Wiktor Musiał 1, Jakub Rybicki. Trener: Joel Banks.

Inne mecze 5. kolejki: BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 0:3, Stal Nysa – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:0

Aktualna tabela PlusLigi:

Kolejno: miejsce, drużyna, punkty, bilans meczów (wygrane - przegrane), bilans setów (wygrane - przegrane)
1.Jastrzębski Węgiel 15 5-0 15-2
2.Resovia Rzeszów 14 5-0 15-3
3.Stal Nysa 13 4-11 4-5
4.PGE Skra Bełchatów 10 3-2 13-9
5.Zaksa Kędzierzyn-Koźle 9 3-2 10-7
6.Warta Zawiercie 8 3-1 9-6
7.Trefl Gdańsk 6 2-2 8-6
8.AZS Olsztyn 6 2-2 8-7