Siatkówka. Legia bez punktów we Wrocławiu. Gwardia Wrocław – Legia Warszawa 3:0

Jakub Guder
Jakub Guder
Gwardia Wrocław - Legia Warszawa 3:0. Ósme zwycięstwo w tym sezonie TAURON 1. Ligi odniosła Chemeko-System Gwardia Wrocław. Siatkarze Dawida Murka nie oddali nawet seta Legii Warszawa. Spotkanie rozegrano w Orbicie.

Spotkanie lepiej otworzyli zawodnicy z Warszawy (0:3), a po kolejnej zagrywce Kacpra Bobrowskiego o czas poprosił Dawid Murek (0:6). Po powrocie na plac gry Gwardziści zaczęli odrabiać straty (4:7). Po kontrataku Pawła Gryca oraz punktowym bloku na tablicy wyników widniał remis (8:8). W kolejnych fragmentach wrocławscy zawodnicy dobrze czytali grę i dzięki punktowym blokom budowali prowadzenie (13:10). Zespoły toczyły wyrównane wymiany, jednak podopieczni Dawida Murka nie tracili koncentracji i utrzymywali zaliczkę (18:15). W końcówce warszawianie nie byli w stanie zatrzymać gospodarzy, którzy blokiem zakończyli pierwszą partię (25:20).

Drugi set rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami (4:4). Na lewym skrzydle raz po raz punktował Kamil Maruszczyk (7:6). Dodatkowo błędy własne po drugiej stronie siatki pozwalały Gwardii na budowanie zaliczki (10:8). W kolejnych fragmentach Gwardziści raz po raz punktowali blokiem, a kolejne kontrataki Jana Fornala pozwalały na utrzymywanie wysokiego prowadzenia (16:9). Z pola zagrywki punktował Paweł Gryc, a kilka chwil później pojawiła się szansa na zakończenie seta (24:13), którego ostatecznie zwieńczył błąd Bruna Romaniuttiego (25:13).

W trzeciej odsłonie już od pierwszych piłek na lewym skrzydle meldował się Kamil Maruszczyk (3:1), a z drugiej linii punktował Jan Fornal (4:1). Z drugiej strony siatki atakował Bartosz Stępień (5:3). Na środku siatki kolejne piłki w boisku rywali umieszczał Bartłomiej Zawalski (9:6). Na boisku zameldował się Tytus Nowik (12:9). W kolejnych fragmentach zawodnicy Legii Warszawa zaczęli wykorzystywać swoją grę w obronie (16:15). Gra toczyła się punkt za punkt, lecz to Gwardia utrzymywała minimalne prowadzenie (20:18). W końcówce Gwardziści zachowali koncentrację. Ostatecznie mecz zakończył nasz punktowy blok (25:22)

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Legia Warszawa 3:0 (25:20, 25:13; 25:22)

Gwardia: Kamil Maruszczyk, Jan Fornal, Leon Dervisaj, Paweł Gryc, Bartłomiej Zawalski, Mariusz Schamlewski, Adrian Mihułka (libero) oraz Tytus Nowik, Michał Godlewski
Legia: Kamil Leliewa, Paweł Szczepaniak, Kacper Bobrowski, Piotr Szlęzak, Rafał Prokopczuk, Michał Kozłowski, Wojciech Sumara (libero)
MVP: Leon Dervisaj

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani