Siatkówka. Reprezentacja Polski kobiet przegrała z reprezentacją Włoch 1:3 w dziewiątym meczu Ligi Narodów

JacK
Podopieczne Stefano Lavariniego nie sprostały rodaczkom selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski Wiktor Gumiński
Polskie siatkarki przegrały z Włoszkami 1:3 (27:25, 20:25, 26:28, 18:25) w pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów w Sofii.

Podopieczne Stefano Lavariniego zaczęły obiecująco, prowadząc z Włoszkami 7:2, a na pierwszą przerwę techniczną utrzymując przewagę 12:9. Agresywna i odważna gra w ataku pozwoliła doprowadzić do stanu 20:14 i dokończyć zwycięskiego seta, mimo topniejącej przewagi w końcówce.

W drugiej partii Polki nie zdołały nawiązać równorzędnej walki i rywalki pewnie doprowadziły do równowagi w setach. Trzecia cześć znowu zaczęła się obiecująco dla naszych reprezentantek. Wygrywały 5:1, ale na przerwę techniczną schodziły już tylko z punktem przewagi. Potem udało się odskoczyć na 18:15, lecz nerwowa gra zaowocowała wyrównaniem 20:20. W końcówce seta na przewagi Polki nie sprostały "Błękitnym".

W czwartym secie mimo momentami dobrej gry, ekipa Lavariniego uległa wyraźnie aktualnym mistrzyniom Europy, w której pierwsze skrzypce grała atakująca Paola Egonu.

- Włoszki były do ugryzienia, mecz był do wygrania i zdajemy sobie z tego sprawę - powiedziała libero reprezentacji Maria Stenzel. - Szkoda, natomiast jutro z Chinkami i we wszystkich następnych meczach włożymy jeszcze więcej siły i energii, czego tylko można...

Polki po dziewięciu rozegranych meczach Ligi Narodów posiadają bilans czterech zwycięstw oraz pięciu porażek, w sumie zdobywając 11 punktów. Niestety, trzy ostatnie spotkania to niepowodzenia, odpowiednio z USA 0:3, Belgią 2:3 i Włochami 1:3. I awans do turnieju finałowego wydaje się coraz bardziej iluzoryczny.

Jutro, to jest w czwartek 30 czerwca, Biało-Czerwone zmierzą się w Sofii z Chinkami.