Jacek Sroka
Jacek Sroka
Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza dwa razy pokonały Angel Prostejov
Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza dwa razy pokonały Angel Prostejov Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W III rundzie kwalifikacji LM dąbrowianki dwa razy pokonały Angel Prostejov. Zarówno we wtorek w Czechach jak i dziś we własnej hali MKS wygrał 3:1.

Po wygranej w Prostejovie 3:1 zawodniczkom MKS wystarczyło wygrać u siebie dwa sety, by cieszyć się z awansu. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem dąbrowianek, choć to rywalki prowadziły przez większą jej część. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty, a o wygranej mistrzyń Czech przesądziło pięć punktów z rzędu zdobytych przez przyjezdne w końcówce, gdy odskoczyły na 19:23.

O losach awansu zadecydowała trzecia partia, która znów zakończyła się wygraną dąbrowianek 25:19, w czym spora zasługa Castinglione. Czeszki chciały godnie pożegnać się z rozgrywkami, a że dąbrowianki grały już na luzie i trener Serremalera wpuścił na boisko rezerwowe – czwarta partia była bardzo zacięta. Po dramatycznej końcówce i ta partia padła łupem siatkarek Tauronu, który wygrały całe spotkanie 3:1.

Dąbrowianki w Lidze Mistrzyń występować będą w grupie C, w której ich rywalkami będą Azerrail Baku, St-Raphael Var VB oraz Fenerbahce SK Stambuł.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Angel Prostejov 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 26:24)

MKS: Horka, Scott, Dziękiewicz, Ganszczyk, Kaliszuk, Castiglione, Drabek (libero) oraz Miros, Paszek, Ciesiulewicz i Weiss.

Agel: Herelova, Basa, Frigo, Hindriksen, Emonts, Matienzo, Kovarova (libero) oraz Rodriguez, Gambova, Trnkova i Tinklova

Materiał oryginalny: Siatkówka: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Angel Prostejov 3:1 [ZDJĘCIA] Dąbrowianki w Lidze Mistrzyń - Dziennik Zachodni