Siatkówka. Zwycięski sparing ŁKS 5:0!

-
ŁKS Commercecon Łódź wygrał pierwszy sparing przed sezonem w Orlen Lidze.

Łodzianki w hali przy ul. Skorupki wygrały pięć setów z beniaminkiem I ligi, NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Oba zespoły nie mogły niestety wystąpić w najsilniejszych składach.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź już od miesiąca przygotowują się do rozgrywek ORLEN Ligi. Po obozie w Iławie wróciły do Łodzi, gdzie trenują na własnych obiektach. W piątek rozegrały pierwszy przedsezonowy mecz testowy, a rywalem był beniaminek I ligi kobiet, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Oba zespoły nie wystąpiły w swoich najsilniejszych składach. W zespole ŁKS zabrakło libero Agaty Witkowskiej, przebywającej na zgrupowaniu reprezentacji Polski, oraz Agnieszki Wołoszyn, która we Wrześni walczy o medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Powracająca do zdrowia Katarzyna Bryda zagrała tylko w dwóch ostatnich setach – na zagrywce i na pozycji libero. W drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego zabrakło sióstr Aleksandry i Dominiki Balcerowicz, które również walczyły tego dnia na boiskach plażowych we Wrześni.

Pierwsze dwa sety pokazały, że łodzianki jeszcze czują w nogach trudy obozu przygotowawczego. Mimo to w końcówkach doświadczenie Izabeli Kowalińskiej oraz Katarzyny Sielickiej pozwoliło im na wygranie obu partii do 23. Trener Maciej Bartodziejski w każdym z pięciu setów zmieniał ustawienie. Dwie partie rozgrywała Lucie Muhlsteinova, trzy Patrycja Tomczyk. W trzecim secie na boisku pojawiła się 17-letnia Julita Rafałko i po jej zagrywkach ŁKS prowadził już 5:0. W tej partii ełkaesianki zdominowały wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrały do 13. W dodatkowych partiach również górą były gospodynie wygrywając 25:21 i 15:13.

Za tydzień siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wyjadą do Piły, gdzie wraz z PTPS-em, Budowlanymi Toruń i Pałacem Bydgoszcz wezmą udział w turnieju towarzyskim. Rozgrywki ligowe beniaminek ORLEN Ligi z Łodzi rozpocznie dopiero 15 października meczem w Toruniu. Wcześniej, bo już 1 października na pierwszoligowe parkiety wybiegną siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki.

ŁKS Commercecon Łódź - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 5:0
(25:23, 25:23, 25:13, 25:21, 15:8)

Składy zespołów:
ŁKS: Muhlsteinova, Kowalińska, Sielicka, Oleksy, Kwiatkowska, Osadchuk, Szyjka (libero) oraz Tomczyk, Rafałko, Pawłowska (libero), Leszek i Bryda (libero)
NOSiR: Przepiórka, Zaciek, Sołodkowicz, Strządała, Kokoszka, Chudy, Karasiewicz (libero) oraz Miechowicz, Sokolińska, Śmieszek i Dąbkowska (libero)

Materiał oryginalny: Siatkówka. Zwycięski sparing ŁKS 5:0! - Express Ilustrowany