Siódma wygrana Wisły Sandomierz, a w piątek w Kielcach ostatni mecz

W piątek, wyjazdowym meczem z SMS ZPRP I Kielce, piłkarze ręczni Wisły Sandomierz kończą sezon. asprzawadzkie.pl
Pierwszoligowi piłkarze ręczni Wisły Sandomierz wygrali we wtorek zaległy mecz, a w piątek, spotkaniem w Kielcach, kończą sezon.

Wisła Sandomierz - SMS ZPRP II Kielce 31:29 (15:14)
Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - A. Malinowski 3, Szklarski 1, Białkowski 1, Radwański 6 (2), Wiącek 4 (3), S. Malinowski 3, Chudzik 3, Pawelczyk 3 (1), Kozioł 3, Werstler 3, Skuciński 1.
SMS ZPRP II: Wysocki, Pieńkowski - Wleklak 2, Rybarczyk 4, Wrona 2, Wasiak 5 (3), Welcz 1, Wierzbicki 4, Sarnowski 4, J. Bojarczuk 1, Zając 1, T. Bojarczuk 1, Koc 4, Wywrot.

W ostatni wtorek sandomierzanie rozgrywali w hali przy ulicy Patkowskiego zaległy mecz ze swoim sąsiadem z tabeli, SMS ZPRP II Kielce. To spotkanie przedostatniej kolejki zostało przełożone, ponieważ zawodnicy SMS zastąpili w weekend swoich starszych kolegów z pierwszego zespołu, którzy zdawali matury.

Pojedynek był ciekawy i wyrównany, w pierwszej połowie prowadzenie kilka razy się zmieniało. Druga połowa to już niewielka przewaga gospodarzy, którzy zaczęli powoli budować przewagę. Jeszcze w 42 minucie wygrywali wprawdzie tylko 23:20, ale od tego momentu zdobyli trzy bramki z rzędu. W końcówce młodzi zawodnicy z Kielc, wybiegani i mający więcej sił, zaczęli odrabiać straty. W 57 minucie było tylko 29:27 dla Wisły, ale trafienie Mateusza Wiącka zapewniło „wiślakom” komfort w końcówce.

Wygrana 31:29 nad drużyną z Kielc, która była siódmym zwycięstwem drużyny trenera Adama Węgrzynowskiego w tym sezonie, nie poprawiła pozycji zespołu, nadal zajmuje on dziesiąte miejsce. Wisła traci do dziewiątego w tabeli SMS ZPRP II trzy punkty, a bilans meczów między tymi zespołami jest równy (w Kielcach gospodarze również wygrali różnicą dwóch bramek, 22:20). W tej sytuacji, jeśli obie drużyny zakończą sezon z taką samą liczbą punktów, zadecyduje bilans bramek ze wszystkich meczów sezonu, a tę w tej chwili zespół z Sandomierza ma zdecydowanie gorszy - u SMS II to minus3 7, u Wisły - minus 62.

W tej sytuacji wynik ostatniego meczu naszych szczypiornistów nie będzie miał już wpływu na kolejność w tabeli - jedenasta ASPR Zawadzkie i ostatni Grunwald Ruda Śląska są daleko z tyłu - mają po sześć punktów.

W ostatnim spotkaniu Wisła w piątek o godzinie 19.30 zmierzy się w Kielcach z pierwszym zespołem SMS ZPRP. Drużyna ta zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ma 41 punktów i ma jeszcze szanse wyprzedzić aktualnego wicelidera, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który ma 43 punkty i w ostatniej kolejce gra u siebie z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]