Skandal w Jastrzębiu. Wiceprezes Odry Opole pobity przez...

Skandal w Jastrzębiu. Wiceprezes Odry Opole pobity przez kiboli GKS Jastrzębie. Burdy kibiców na stadionie pacyfikowała policja

Jacek Sroka, Aleksander Król

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Kibice GKS Jastrzębie

Kibice GKS Jastrzębie

Po meczu Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS 1962 Jastrzębie i Odrą Opole doszło do skandalu. Kibole gospodarzy chcieli się wedrzeć do autobusu opolan. Wiceprezes Odry został uderzony w twarz. Opolanie domagają się ukarania beniaminka z Jastrzębia-Zdroju. Kibole odpalili race, policja interweniowała przy pomocy gazu.
Kibice GKS Jastrzębie

Kibice GKS Jastrzębie

Kibole pobili wiceprezesa klubuO zdarzeniu poinformowała Odra w specjalnym oświadczeniu.

"Do sytuacji doszło na parkingu klubowym, na terenie stadionu GKS-u Jastrzębie. Z grupy kilkudziesięciu kiboli, która otoczyła autokar, kilku próbowało wedrzeć się do środka, aby m.in. zdobyć tzw. łupy, czyli ukraść klubowe symbole Odry Opole.
Wywiązała się szarpanina, gdyż atakujących starali się powstrzymać kierowca i wiceprezes opolskiego klubu.
Zanim udało się uporać z bandytami, w twarz uderzony przez jednego z nich został będący w autokarze wiceprezes przyjezdnych. Oblano go również cieczą nieznanego pochodzenia, przez dłuższy czas nie był w stanie widzieć" - napisano na stronie opolskiego klubu.

GKS JASTRZĘBIE - ODRA OPOLE RELACJA Z MECZU

Klub z Opola podkreśla, że jego autokar stał na stadionie w miejscu wyznaczonym przed gospodarzy, jednak plac ten nie był w żaden sposób ogrodzony i każdy mógł mieć do niego dostęp. Sam pojazd został dodatkowo poobijany i poobklejany przez miejscowych fanów. Działacze Odry uważają, że tego typu zaniedbanie organizatora to skandal, który na zapleczu najwyższej krajowej klasy piłkarskich rozgrywek nigdy nie powinien mieć miejsca.

"Odra Opole apeluje do Fortuna 1. Ligi oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie daleko idących konsekwencji wobec GKS-u Jastrzębie w związku z niezapewnieniem gościom bezpieczeństwa przez ten klub jako organizatora meczu. Skandaliczny incydent został niezwłocznie zgłoszony organom ścigania oraz Delegatowi Polskiego Związku Piłki Nożnej" - poinformował opolski klub.

Poprosiliśmy o komentarz do tego zdarzenia GKS 1962 Jastrzębie, ale rzecznik klubu Wojciech Gluza stwierdził, że stosowny komunikat zostanie wydany dziś lub jutro i to na razie wszystko co ma do powiedzenia w tej sprawie.

GKS JASTRZĘBIE ZAWSZE POLSKIE, NIGDY ŚLĄSKIE

Zapytaliśmy więc o to zdarzenie w Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Jastrzębska policja potwierdziła, że podjęła interwencję w związku z naruszeniem prywatności cielesnej.

Nieustalony mężczyzna naruszył nietykalność cielesną zgłaszającego. Zgłaszający został poinformowany o prawie dochodzenia swoich spraw przed sądem na podstawie oskarżenia prywatnego - mówi sierżant Bogusława Kobeszko, rzecznik jastrzębskiej policji.

Policja zatrzymała też awanturujących się kibiców w związku ze znieważeniem policjanta oraz spowodowaniem zamieszek.

- Zatrzymalśmy 24-latka z Gliwic, który znieważył policjanta, ale było to poza stadionem. Co do imprezy masowej – zatrzymaliśmy mieszkańca powiatu gliwickiego, który swoim zachowaniem spowodował zamieszki między kibicami - dodaje sierżant Kobeszko.

To jednak nie koniec działań policyjnych w trakcie sobotniego meczu GKS 1962 Jastrzębie - Odra Opole.

- Po godzinie 18 kibice z Jastrzębia odpalili trzy stroboskopy i pokonali ogrodzenie do bufora. Zgromadzono siły pododdziałów z Bielska-Białej i użyto gazu. Z kolei kibice Odry odpalili race. Prowadzimy czynności zmierzające do identyfikacji osób - informuje rzecznik jastrzębskiej policji.

Mecz 22. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS 1962 Jastrzębie i Odrą Opole zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Oto najpiękniejsza fanka Realu Madryt


KIBIC Magazyn sportowy Dziennika ZachodniegoW związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?