Ski cross. Karolina Riemen-Żerebecka na 7. miejscu w Pucharze Świata

Artur Bogacki
Kolejny dobre występy w Pucharze Świata w ski crossie zanotowała Karolina Riemen-Żerebecka. Narciarka z Zakopanego dwukrotnie uplasowała się w czołowej dziesiątce zawodów we Włoszech.

W ośrodku Watles rozegrano dwie eliminacje. W pierwszej Polka uplasowała się na 10. pozycji (zwyciężyła Szwedka Sandra Naeslund), w drugiej była 7. (wygrała Kanadyjka Marielle Thompson), o włos od 4-osobowego finału. W swoim półfinale uplasowała się na 3. pozycji, a w "małym" finale była 3.

- Walczyłam do samego końca, troszkę brakło do finału - przyznała.

Ten ostatni wynik to jej drugi najlepszy rezultat w tym sezonie Pucharu Świata. Wyżej - na 2. pozycji - była tylko 13 grudnia w PŚ w Arosie.

W klasyfikacji generalnej cyklu nasza zawodniczka zajmuje 7. miejsce (268 pkt). Prowadzi Kanadyjka Marielle Thompson (620) przed Szwajcarką Fanny Smith (423) i Niemką Heidi Zacher (413). Kolejne zawody PŚ zaplanowano na 4 lutego w niemieckim Feldbergu.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Ski cross. Karolina Riemen-Żerebecka na 7. miejscu w Pucharze Świata - Gazeta Krakowska