Skoki narciarskie. Dwóch Polaków na podium w Oberstdorfie!

DW
EASTNEWS
Skoki narciarskie. Polska niedziela w Oberstdorfie! Kamil Stoch wygrał pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata dzięki lotom na 214,5 oraz 227,5 m i objął prowadzenie w klasyfikacji PŚ w lotach. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki, który oddał najdłuższy skok w konkursie na 228,5 metra. Polaków rozdzielił Jewgienij Klimow. Rosjanin jako jedyny dwukrotnie przekroczył granicę 220. metra.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch zwyciężył pierwszy raz w tym sezonie

W pierwszym konkursie indywidualnym w Oberstdorfie na półmetku dwa pierwsze miejsca zajmowali Kamil Stoch i Piotr Żyła. Niestety, pierwszy z nich przegrał z wiatrem i spadł ostatecznie na piątą pozycję. Miejsca na podium nie utrzymał też popularny "Wiewiór". Wysoki poziom utrzymał za to Dawid Kubacki, który oddał w piątek dwa równe skoki.

W sobotnim konkursie natomiast do głosu znowu doszedł Japończyk Ryoyu Kobayashi, który minimalnie wyprzedził Niemca, Markusa Eisenbichlera. Podium zamknął Stefan Kraft. Niestety, drugi na półmetku Piotr Żyła znowu uplasował się tuż za podium. Czwarty był Kamil Stoch, a tym razem rozczarował nieco Dawid Kubacki, który nie miał swojego dnia na niemieckiej skoczni.

Zdecydowanie najwięcej radości przyniósł kibicom niedzielny konkurs w Niemczech. Po pierwszej serii trzeci był Jakub Wolny. 23-latek nie utrzymał jednak swojej lokaty. Znakomicie skoczył za to Kamil Stoch, który przesunął się z czwartej na pierwszą lokatę. Na podium stanął jeszcze Dawid Kubacki. Polacy zaprezentowali się znakomicie!

Po raz trzeci w Oberstdorfie tuż za podium, na czwartym miejscu, zawody ukończył Piotr Żyła. Trzeci po pierwszej serii Jakub Wolny spadł na szóstą pozycję. To jednak i tak jego najlepszy wynik w karierze. Prowadzący na półmetku lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi, w drugiej próbie skoczył tylko 206 metrów i został sklasyfikowany na 9. miejscu.