Skoki narciarskie. Kacper Tomasiak z prawem startu w Pucharze Świata! Jako pierwszy ze swojego rocznika

Piotr Rutkowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Andrzej Banaś / Polska Press
Kacper Tomasiak został pierwszym skoczkiem z rocznika 2007, który uzyskał prawo startu w zawodach Pucharu Świata. Wszystko dzięki punktom zdobytym przez 16-latka w miniony weekend w Pucharze Kontynentalnym, który miał miejsce w norweskiej Renie.

Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra, w swoim debiutanckim występie w zawodach drugiej ligi, zajął odpowiednio 23. i 24. miejsce. Przypomnijmy, że 16-letni Polak w sierpniu ubiegłego roku zaliczył premierowy udział w FIS Cupie (zawody III ligi - przyp. red.), kiedy to zajął 36. miejsce w zawodach w Szczyrku. Pod koniec 2022 roku zdobył pierwsze punkty cyklu, dzięki 19. pozycji w Notodden. Natomiast najwyższe jak do tej pory miejsce w zawodach FIS Cup zajął w lutym br. w Szczyrku, gdzie w jednym z konkursów był 14. Także w tym roku Tomasiak - wraz z kolegami - zdobył srebrny medal mistrzostw świata juniorów w Whistler. Indywidualnie był czwarty.

Tomasiak zadebiutuje jak Stoch?

Tomasiak uważany jest powszechnie za nasz największy talent z rocznika 2007. Zobaczymy, kiedy pochodzący z Bielska-Białej zawodnik dostanie swoją szansę w zawodach najwyższej rangi. Może już w tym roku w Wiśle? Warto przy tym wspomnieć, że w wieku 16 lat w PŚ debiutował m.in. Kamil Stoch: