Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2019: Kamil Stoch zmniejsza stratę do Kobayashiego

krk
Kamil Stoch zachował drugie miejsce w klasyfikacji PŚ
Kamil Stoch zachował drugie miejsce w klasyfikacji PŚ Bartek Syta / Polska Press
Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2019. Kamil Stoch zwyciężył w drugim z rzędu konkursie. Lider naszej kadry w niedzielę bezapelacyjnie wygrał zawody na dużej skoczni w Lahti. Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Świata oraz klasyfikację Pucharu Narodów. 14.02.2019

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019. Stoch za Kobayashim

W niedzielnym konkursie w Lahti Kamil Stoch zwyciężył w znakomitym stylu. Polak okazał się bezkonkurencyjny, a drugiego Ryoyu Kobayashiego wyprzedził aż o 17,2 punktu. Z pozostałych naszych reprezentantów najlepiej spisał się Piotr Żyła, który zajął 10. miejsce. Nie powiodło się za to Dawidowi Kubackiemu. Skoczek z Nowego Targu po nieudanej póbie w finałowej serii spadł na odległą 28. lokatę.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch zajmuje obecnie drugie miejsce. Ryoyu Kobayashi wciąż dysponuje dużą przewagę nad Stochem. Obecnie wynosi ona 431 punktów. Czwartą pozycję utrzymał Żyła, a piątą Kubacki. Jakub Wolny plasuje się na 23. miejscu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019. Czas na Willingen

W kolejny weekend czekają nas konkursy w Willingen. Na niemieckiej Mühlenkopfschanze zostaną rozegrane zawody drużynowe (piątek, 15 lutego) oraz indywidualne (sobota i niedziela, 16/17 lutego).