Skoki narciarskie Predazzo 2019. Gdzie obejrzeć konkursy w Predazzo? [TRANSMISJA NA ŻYWO, ONLINE]

krk
Skoki narciarskie Val di Fiemme 2019. Gdzie obejrzeć konkursy w Predazzo?
Skoki narciarskie Val di Fiemme 2019. Gdzie obejrzeć konkursy w Predazzo? Andrzej Banaś
Skoki narciarskie TRANSMISJA. Po dłuższej przerwie zawody Pucharu Świata wracają do włoskiego Predazzo. To miejsce wielkich triumfów Adama Małysza i Kamila Stocha. Na skoczni Trampolino Dal Ben (HS 135) zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Gdzie i o której godzinie oglądać skoki narciarskie w Predazzo? [12/13.01.2019]

Skoki narciarskie Predazzo. Magiczne miejsce dla Polaków

Karuzela Pucharu Świata tym razem zawita do włoskiego Val di Fiemme. Z obiektami we Włoszech polscy skoczkowie mają doskonałe wspomnienia. Adam Małysz w 2003 roku zdobył w Predazzo dwa złote medale mistrzostw świata. Dziesięć lat później po pierwszy wielki sukces sięgnął tu Kamil Stoch, który został mistrzem świata na dużej skoczni. Na tej samej imprezie polska drużyna wywalczyła historyczny brązowy medal.

Skoki Predazzo na żywo. Horngacher zabrał sześciu

Po Turnieju Czterech Skoczni Polacy stracili możliwość wystawienia w Pucharze Świata siódmego zawodnika. Stefan Horngacher do Val di Fiemme zabrał więc sześciu polskich skoczków: Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Macieja Kota. Miejsca zabrakło dla Aleksandra Zniszczoła, który wróci do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym.

Na skoczni w Predazzo (HS 135) faworytem będzie Ryoyu Kobayashi, który z wielką przewagą prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (956 punktów). Bezpośrednio za Japończykiem plasują się Żyła (529) i Stoch (504). Japończyk zwyciężył w pięciu ostatnich konkursach zaliczanych do PŚ. Jeśli wygra w obu zawodach we Włoszech, ustanowi nowy rekord. Do tej pory rekordowe sześć zwycięstw z rzędu odnieśli Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer.

Po raz ostatni Puchar Świata w Predazzo odbył się w 2012 roku. Wówczas w pierwszym konkursie zwyciężył Gregor Schlierenzauer, a w drugim triumfował Stoch.

Skoki narciarskie Predazzo. Transmisja na żywo i online

Rywalizacja na skoczni Trampolino Dal Ben w Val Di Fiemme rozpocznie się w piątek od serii treningowych. Kwalifikacje zaplanowano na godz. 18, a na żywo pokaże je Eurosport 1. Sobotnie i niedzielne konkursy indywidualne pokaże TVP1, TVP Sport i Eurosport. W internecie skoki w Predazzo będzie można obejrzeć za darmo na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Piątek, 11 stycznia 2018
18:00 Puchar Świata Predazzo - kwalifikacje (Eurosport 1)
Sobota, 12 stycznia 2018
16:00 Puchar Świata Predazzo - konkurs indywidualny (TVP1, TVP Sport, Eurosport 1)
Niedziela, 13 stycznia 2018

Polscy sportowcy na pierwszy medal na zimowych igrzyskach czekali do 1964 roku. Do tej pory zdobyliśmy 22 medale, z czego aż 18 już w XXI wieku. Zobacz wszystkich polskich medalistów zimowych igrzysk olimpijskich. Zobacz wszystkie medale Polaków na zimowych igrzyskach olimpijskich!