Skoki narciarskie - Puchar Świata w Lahti. W konkursie indywidualnym Polacy zajęli dalsze miejsca [wyniki na żywo 24.01]

red
Kamil Stoch dzisiaj w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lahti zajął 16. miejsce Andrzej Banas
W Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lahti dzisiaj 24.01 (niedziela) odbył się konkurs indywidualny (godz. 16), poprzedziły go kwalifikacje (14.30). Polacy zanotowali gorsze wyniki, a przypomnijmy, że w sobotę w konkursie drużynowym zajęli 2. lokatę. Tutaj znajdziesz wyniki na żywo, skok po skoku.

PŚ Lahti 2021 wyniki na żywo. Konkurs indywidualny pełen emocji

Po dobrej drużynówce, niedzielny konkurs indywidualny był dla Polaków mniej udany, choć po kwalifikacjach (przełożonych z piątku na dziś) apetyty zostały rozbudzone. Zwyciężył bowiem Piotr Żyła (premia 3 tys. CHF), 4. był Dawid Kubacki, 9. Jakub Wolny. Jeśli dodać, że dzień wcześniej w drużynówce 3. indywidualny wynik miał Kamil Stoch, można było liczyć na udane zawody.

Tak, niestety, nie było. Wprawdzie do drugiej serii awansowało 6 z 7 Polaków (odpadł tylko Paweł Wąsek), ale trudno było liczyć, by Biało-Czerwoni odegrali kluczowe role. W czołowej "10" jest tylko Piotr Żyła - 9., do podium tracił 8 pkt. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Andrzej Stękała plasowali się w drugiej "10".

Liderem na półmetku by Halvor Egner Granerud, który oddał najdłuższy skok - 132,5 m. Poza "30" niespodziewanie znalazł się zwycięzca poprzedniego konkursu PŚ, w Zakopanem, Marius Lindvik.

Wyniki PŚ w Lahti. Dramat Greneruda w ostatnim skoku

Seria finałowa nie przyniosła nam pozytywnego przełomu. Biorąc pod uwagę miejsca, to był dla Polaków był najgorszy konkurs indywidualny w sezonie - w "10" nie znalazł się żaden nasz reprezentant. Wypadł z niej Żyła, na 11. pozycję, choć akurat po jego występie wrażenie było dobre. Po swoim skoku wściekły był Kubacki, który spadł do trzeciej dziesiątki (23.), dotychczas w tym sezonie najniżej był 15. Stoch zajął 16. miejsce, o "oczko" za Stękałą, który jako jedyny w naszej ekipie poprawił swoją pozycję.

Najwięcej na II serii skorzystał Ryoyu Kobayashi, z 24. miejsce przesunął się do "10" (9.), jeszcze przed Polaków.

Dramat przeżył Granerud. Lider poleciał daleko za zieloną linę, na 137,5 m (pół metra bliżej od rekordu skoczni), ale przewrócił się po lądowaniu. Sędziowie musieli odebrać mu punkty za styl, wypadł poza podium, na 4. miejsce. Wygrał jego rodak Robert Johansson.

KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA I PUCHARU NARODÓW PO KONKURSACH W LAHTI

Skoki narciarskie. WYNIKI konkursu indywidualnego PŚ W Lahti (niedziela, 24.01):

• 1. Robert Johansson (Norwegia) 265,9 pkt (128,5 i 126,5 m)
  • 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 264,2 (129,5 i 128,5 m)